СУДИ ВІННИЧЧИНИ ПОЧАЛИ ЗВІЛЬНЯТИ ЗАСУДЖЕНИХ ДЛЯ МОБІЛІЗАЦІЇ В ЗСУ

Війна Вінниця Вінничина

Суди Вінницької області почали масово звільняти засуджених для мобілізації в ЗСУ. Про це «Ми Вінничани» дізналася з ухвал судів у Єдиному державному реєстрі судових рішень (ЄДРСР).

Засуджені почали подавати заяви, починаючи з травня 2024 р. Перші рішення за результатами розгляду цих заяв почали з’являтись у другій половині травня. Всі вони майже однакові.

В судових рішеннях вказується на наявність в розпорядженні установи виконання покарань позитивних результатів первинного медичного огляду за участю представника військової частини, в якій засуджений планує проходити військову службу за контрактом. Далі судом розглядається можливість представлення засудженого до умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом та видається направлення для проходження військово-лікарської комісії.

Далі судовий розгляд встановлює:

 • що засуджений до позбавлення волі виявив бажання проходити військову службу за контрактом, яке підтвердив у судовому засіданні;
 • що він є придатним до військової служби за станом здоров’я;
 •  що він пройшов професійно-психологічний відбір;
 •  що він має має достатній рівень фізичної підготовки для виконання обов’язків військової служби, отже відповідає умовам ч. 2 ст.25-1 закону «Про військовий обов’язок і військову службу» та може бути прийнятий на військову службу за контрактом.

Потім установа виконання покарань просить суд звільнити засудженого умовно-достроково від відбування основного покарання та встановлення до засудженого адміністративного нагляду строком на один рік разом з застосуванням наступних обмежень:

 • заборона перебування поза межами місця дислокації військової частини, з якою укладено контракт та місця перебування, визначеного безпосереднім командиром;
 •  заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі дислокації військової частини та місця перебування, визначеного безпосереднім командиром, без дозволу командира військової частини, з яким укладено контракт.

Довідка.

Засуджені українці, які будуть мобілізовані до війська, нестимуть службу у спеціальних підрозділах. Але, як зазначив речник Міноборони Дмитро Лазуткін, рішення про мобілізацію буде залежати не тільки від ув’язненого.

Лазуткін пояснив, що не всіх засуджених зможуть мобілізувати до армії. Обмеження діятимуть для осіб, які відбувають покарання або були засуджені:

 • за злочини проти основ нацбезпеки України;
 • умисне вбивство двох або більше людей, або вбивство з особливою жорстокістю, або поєднане зі зґвалтуванням чи сексуальним насильством;
 • злочини проти статевої свободи та недоторканості;
 • злочини, пов’язані з тероризмом;
 • порушення правил дорожнього руху у стані сп’яніння, якщо воно спричинило смерть кількох людей;
 • вбивство або замах на вбивство правоохоронця чи військовослужбовця;
 • особливо тяжкі корупційні злочини.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *