НАЗК: ДЕПУТАТ «СТРАТЕГІВ» ГРОЙСМАНА З ГОПЧИЦІ НЕЗАДЕКЛАРУВАВ МАЙЖЕ 4 МІЛЬЙОНИ

Боротьба з корупцією Вінничина

У Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) після повної перевірки декларації депутата Погребищенської міськради від партії «Українська стратегія Гройсмана», голови фермерського господарства «Дружба-Л» Олексія Лісового дійшли висновку, що недостовірні відомості, зазначені у декларації посадовця, відрізняються від достовірних на суму 3 968 783,60 грн. У НАЗК вбачають в діях Лісового ознаки умисного внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей (ч. 2 ст. 366-2 КК України).

На початку травня 2024 р. у НАЗК заявили: за результатами 51 повної перевірки декларацій було виявлено недостовірних відомостей на суму понад 55,8 млн. грн.

Серед недоброчесних декларантів у НАЗК вказали на трьох достойників з Вінниччини: депутата Вінницької міської ради (недостовірні відомості на 12,5 млн. грн.), депутата Погребищенської районної ради (недостовірні відомості на 3,9 млн. грн.) та заступника Козятинського міського голови (недостовірні відомості на 2,4 млн грн).

Які порушення при декларуванні статків НАЗК виявила у депутатки Вінницької міськради Юлії Головчук та екс-заступника Козятинського міського голови Андрія Корнійчука «Ми Вінничани» вже розповідали. Тепер щодо Олексія Лісового, який у новинарні НАЗК помилково вказаний, як депутат від «стратегів» Погребищенської районної ради. Насправді, Погребищенський район був ліквідований у 2020 р. і відповідної райради вже майже чотири роки не існує. Олексій Лісовий з 2020 р. є депутатом Погребищенської міськради від партії «Українська стратегія Гройсмана».

Олексій Лісовий, має два будинки у селі Гопчиці Погребищенської громади, але «прописаний» у Києві, де декілька квартир оформлені на дружину. Засновником фермерського господарства «Дружба-Л» у Гопчиці крім Олексія Лісового є ще його родич, – ще один Олексій Лісовий. Сімейства Лісових місцеві у Погребищенській громаді великі власники і користувачі землі, володіють низкою усіляких підприємств і організацій. До ліквідації Гопчицької сільради у 2020 р. агробізнес Лісових був основним платник податків і наповнював бюджет села майже на 90%. Олексій Лісовий – голова постійна комісія Погребищенської міської ради з питань сільськогосподарського виробництва, регулювання земельних відносин, охорони довкілля, раціонального використання надр.

У НАЗК протягом січня-березня 2024 р. перевірили щорічну за 2022 р. декларацію Олексія Лісового. Під час перевірки, зокрема, було встановлено, що він вказав відсутність даних для ідентифікації за межами України, що не відповідає дійсності, – насправді у Лісового та його дружини є наявні паспорти для виїзду за кордон дійсні до серпня 2032 р. На думку НАЗК, Олексій Лісовий вказав у декларації неправдиві данні щодо площі земельних ділянок, які перебувають у його власності, а також вказав низку неправдивої інформації щодо нерухомого і рухомого майна, котре перебуває у власності його сім’ї, а ще «забув» вказати відомості про свої та членів сім’ї корпоративні права у декількох підприємствах.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *