УДАР ПО СЕВАСТОПОЛЮ: З’ЯВИЛИСЯ СУПУТНИКОВІ ФОТО УРАЖЕНОГО ВУЗЛУ ЗВ’ЯЗКУ ЧФ ТА ДЕСАНТНИХ КОРАБЛІВ

Війна ЗСУ Україна

У мережі з’явилися перші супутникові знімки із результатами ракетних ударів по російським великим десантним кораблям «Ямал» і «Азов» у бухті тимчасово окупованого Севастополя, в які поцілили Сили оборони України, а також результатами удару по вузлу зв’язку Чорноморського флоту рф 23 березня 2024 р.

Знімки ураження вузлу зв’язку були зроблені супутником Planet Labs, їх опублікував проект «Схеми» у Telegram. Водночас фото з результатами удару по десантним кораблям показав OSINT-аналітик Тайлер Роговей.

Так, на супутникових фото помітно, що центр зв’язку Чорноморського флоту рф був значно пошкоджений ракетою, яку запустили ЗСУ. На думку експертів, знімки підтверджують успішність атаки. На них можна побачити, як було і як стало.

«Порівнюючи супутникові знімки цієї місцевості за 21 та 24 березня видно, що після ракетного удару провалився дах будівлі. Поряд з будівлею також видно автомобілі пожежних служб», – йдеться у коментарі проекту «Схеми».

Аналітики Defense Express теж погоджуються із висновком. У мережі показали і фото, зроблені біля вузлу зв’язку Чорноморського флоту рф.

OSINT-аналітик Тайлер Роговей показав супутникові фото з наслідками удару по бухті у Севастополі. На них можна побачити два влучання – у пірс одного корабля і у сухий док біля іншого.

«Можна побачити два влучання: у пірс біля одного корабля, та у сухий док біля другого. На самих кораблях видимих пошкоджень побачити наразі неможливо. Один з кораблів відбуксовують в сухий док, тож, ймовірно якісь пошкодження він отримав. Додатково від корабля розповсюджується пляма, що може свідчити про витік паливно-мастильних матеріалів», ‒ зазначив Тайлер Роговей.

Пізніше Роговей зазначив, що після більш детального аналізу супутникових знімків з високою роздільною здатністю не було виявлено явних ознак серйозних пошкоджень десантних кораблів, які там пришвартували. Однак, за словами Роговея, це не означає, що кораблі не були пошкоджені, і ця оцінка може бути скоригована.

Ну, а реакція російських пропагандистських телеканалів післяудару по бухті у Севастополі, як завжди, була шизофренічною. Диктори розповідали, що всі ракети збито, а у цей час на екрані висіла траурна свічка із словом «скорбим».

Речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук у коментарі «Суспільному» розповів, що у разі, якщо пошкодження великих десантних кораблів «Ямал» та «Азов» виявляться значними, це стане суттєвою втратою для окупантів. У Чорноморського флоту рф в такому залишіться лише три таких кораблі. Наразі ж триває верифікація пошкоджень ВДК і даних щодо застосування озброєння Силами оборони.

За словами Плетенчука, протягом останніх двох тижнів не було жодної активності росіян у Чорному морі. Це може бути пов’язано із втратою 5 березня патрульного корабля окупантів «Сергій Котов». Речник ВМС також зауважив, що ворог виходитиме море і шукатиме способи протидії українським системам ураження, але спроби росіян відновитися є «дуже кволими».

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *