ЯК УНИКНУТИ ЗАРАЖЕННЯ ВІРУСОМ ГЕПАТИТУ А: У ВІННИЦІ ВЖЕ ХВОРОБА ПОШИРЮЄТЬСЯ

Здоров'я

У Вінниці зафіксували спалах гепатиту А .

Вірусний гепатит А (хвороба Боткіна, хвороба брудних рук, жовтуха)–це гостра інфекційна хвороба з фекально-оральним механізмом передачі інфекції, переважним ураженням печінки і травного каналу. Вірус гепатиту А виділяється із фекаліями хворих на гепатит та передається від людини до людини (після контакту з хворим), через воду та харчові продукти, забруднені випорожненнями хворої людини, предмети побуту та брудні руки ,за умови недотримання правил особистої гігієни. Інкубаційний період – 14-28 днів. Після перенесеного захворювання формується стійкий, досить тривалий імунітет.

Як уникнути зараження вірусом гепатиту А:

  • Використовувати для пиття та миття посуду лише перекип`ячену воду (воду кип’ятити не менше 10 хв., дати відстоятися).
  • Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання.
  • Перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми–обдати окропом.
  • Суворо дотримуватись правил особистої гігієни–обов`язково мити руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету.

Дуже важливо не займатися самолікуванням. При появі перших ознак захворювання необхідно терміново звернутися до лікаря. У більшості випадків хвороба починається гостро, з підвищенням температури до 38,5С протягом перших 2 – 3 днів, відчувається ломота в тілі, можливе першіння у горлі. Хвора людини відчуває загальну слабкість, погіршення апетиту, нудоту, іноді спостерігається блювота, біль та відчуття важкості у правому підребер`ї. На третій день захворювання сеча набуває темного забарвлення (кольору міцного чаю, пива). Можливе свербіння шкіри.

Ефективним способом уникнути зараження є щеплення від гепатиту A.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *