ЛІКАР У ВАШОМУ РОТІ: ЯК ДІАГНОСТУВАТИ ЗАХВОРЮВАННЯ ЗА СТАНОМ ЯЗИКА

Здоров'я

Захворювання, які вказують через язик – навчіться читати знаки:

1. Немає нальоту, язик блискучий — слабка енергія шлунка, проблеми з внутрішньосекреторною діяльністю.

2. Злегка розпухлий і вологий язик через надлишок нальоту. Може вказувати на наступні захворювання: виразку шлунка або дванадцятипалої кишки, гастрит, холецистит, апендицит, погану роботу нирок, харчове або лікарське отруєння, інфекційні захворювання (кір).

3. Тонкий наліт — захворювання, що починається, або його поверхнева локалізація. Товстий наліт — хронічне захворювання.

4. Білий, вологий, тонкий, наліт — з енергією шлунку все гаразд.

5. Слабкий білий наліт — зниження кислотності в шлунку, дисбактеріоз.

6. Жовтуватий наліт — надлишок жовчі в жовчному міхурі або захворювання печінки.

7. Жирний, мулистий наліт — застій їжі.

8. Фіолетовий плямистий наліт — застій крові.

9. Чорний наліт — серйозне порушення травної системи, особливо, підшлункової залози та жовчного міхура. Також такий наліт виникає в разі порушення кислотно-лужного балансу крові (збільшення кислотності) в результаті зневоднення організму.

10. Брудний біло-сірий наліт по всьому язику — хронічні запори, організм заражений мікробами та паразитами.

11. Світло-сірий наліт — дифтерія.

12. Якщо з часом білий наліт поступово потовщується й стає жовтим, а потім сірим і темним — це говорить про те, що захворювання прогресує. А якщо ж наліт світлішає та стоншується — хвороба відступає.

Плями на язику:

1. Чергування білих і червоних плям — захворювання скарлатиною.

2. Синюваті плями — застійні явища в серцево-судинній системі.

3. Темні плями — важке ураження нирок.

Також під час проведення діагностики захворювань за язиком треба звертати увагу на:

1. Відбитки зубів по краях язика. Глибокі відбитки зубів на передній і бічній частинах язика говорять про стреси, неврози, сильну перевтому. Найбільш чіткі відбитки спостерігаються при серйозних захворюваннях центральної нервової системи. Крім цього, відбитки зубів по краях язика вказують на дисбактеріоз, зашлакованість організму та недостатню засвоюваність кишечника.

2. «Сухий язик». Відчуття «сухого» язика та загальної сухості слизової оболонки виникає в результаті вироблення недостатньої кількості слини (спрага) і може бути ознакою великої кількості захворювань: непрохідності кишечника, перитоніту, підвищення температури тіла, діабету. Найчастіше сухість язика супроводжується виникненням коричневого нальоту. Якщо слизова оболонка втрачає надто багато вологи, на ній можуть з’явитися тріщини. Також сухість язика викликає втрату смаку.

3. Лакований і шаховий язик. Лакований язик — поверхня гладка, блискуча, яскраво-червона (в результаті атрофії смакових сосочків). Захворювання: хронічний коліт, пелагра, рак шлунка. «Шаховий» язик — різновид лакованого язика. Виникає в результаті дефіциту вітаміну В і нікотинової кислоти.

4. Збільшення та почервоніння сосочків язика. Збільшення та почервоніння сосочків на правій половині язика, ближче до кінчика, свідчить про ураження печінки, лівої половини — хворобу селезінки, на кінчику язика — хворобу тазових органів, по краях і в середині язика — хворобу легенів.

Це лише основні ознаки, за якими може бути проведена діагностика захворювань за язиком. Цей метод діагностики вимагає майстерності лікаря, вміння не тільки помічати зміни язика, а й об’єднувати отримані відомості з метою постановки правильного діагнозу, який, може бути підтверджений подальшими методами діагностики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *