ЗСУ ТРУЯТЬ ЯДОМ НА ФРОНТІ

ЗСУ

У такий спосіб ЗС РФ прагнуть витісняти ЗСУ з укріплених позицій.

Росія використовує хімічну речовину хлорпікрин проти українських військових, чим порушує Конвенцію ООН про заборону хімічної зброї.

Про це йдеться у заяві Держдепартаменту США.

Відомство має підтвердження використання не лише хлорпікрину, а й сльозогінного газу. Російські війська використовують ці речовини з метою витіснення українських захисників з їхніх позицій. Місце та час конкретного випадку застосування хлорпікрину не були уточнені.

Згідно з повідомленням Держдепартаменту США, застосування таких хімічних речовин не є випадковим і, ймовірно, спрямоване на здобуття тимчасових переваг на полі бою російськими військами.

Крім того, зазначено, що Росія використовує хімічну зброю для придушення міжнародних протестів, порушуючи Конвенцію про заборону хімічної зброї.

У повідомленні Держдепартаменту наголошується, що ігнорування Росією своїх міжнародних зобов’язань щодо хімічної зброї є частиною загальної стратегії, подібної до операцій російських спецслужб у справі отруєння Олексія Навального та Скрипалів речовиною “Новачок”.

У зв’язку з цим, Сполучені Штати ввели санкції проти військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту Міністерства оборони Росії, а також російського Науково-дослідного інституту прикладної акустики та 48-го Центрального науково-дослідного інституту, які займаються розробкою хімічної зброї.

Крім того, під санкції також потрапили чотири російські компанії, які надають підтримку згаданим вище організаціям.

Довідково: Хлоропікрин (хлорпікрін), також відомий як “агент PS” і нітрохлороформ — отруйний газ подразнювальної дії. Вперше був використаний під час Першої світової війни. Цей газ сильно подразнює легені, очі та шкіру, а також викликає блювоту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *