«ШТАБІСТИ» ГРОЙСМАНА ПРОДОВЖУЮТЬ КРАСТИ НА ВІЙСЬКОВИХ ЗАКУПІВЛЯХ?

Аналітика Боротьба з корупцією Війна Вінниця Кримінал

Ніколи такого не було і ось знову. Вінницькі посадовці, дотичні до очолюваної екс-прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом гуманітарної «шарашки», продовжують розкрадати бюджет. Під час війни гроші громади «розпилюють» на закупівлях для військових. Тобто, нічого особистого, просто бізнес. Бізнес на крові.

З початком великої війни діячі так званого «Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу» систематично паразитують на закупівлях обладнання та спорядження для підрозділів українських Сил оборони. Закупівлі відбуваються, в основному, за рахунок бюджету Вінницької міськради, а так звані « гуманітарщики», чия символіка майже не відрізняється від емблеми партії «Українська стратегія Гройсмана», через чисельні підконтрольні інформ-ресурси підносить це, як власні здобутки.

Ніякого «Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу», який начебто у 2022 р. був створений вінницьким мером Сергієм Моргуновим та головою Вінницької облради В’ячеславом Соколовим, юридично не існує. Тим не менш, цю віртуальну структуру очолює реальний екс-прем’єр-міністр Володимир Гройсман. І багатомільйонні «гуманітарні» розкрадання бюджету партійцями Гройсмана теж реальні.

«Ми Вінничани» вже розповідали про кримінальні розслідування схем «стратегів» Гройсмана-Моргунова по «освоюванню» бюджетних мільйонів на закупівлях тепловізійних монокулярів для військових. Йшлося про більш ніж 5,8 млн. грн. бюджетних коштів, які комусь «прилипли» до рук.

Тепер спробуємо з’ясувати, скільки крадуть на закупівлях безпілотників.

У квітні 2024 р. керівна вінницька братва спочатку на офіційному сайті міськради традіційно подала передачу одній із штурмових бригад ЗСУ 60 ударних FPV-дронів, як здобуток «гуманітарного штабу» Гройсмана.

Потім «штабісти» Гройсмана почали розносити новину по усім улусам, але взагалі прибравши з неї згадку про Вінницьку міськраду.

Насправді, ніякий «Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб» до закупівлі безпілотників не мав жодного стосунку. Дрони були закуплені виконкомом Вінницької міськради за гроші вінницьких платників податків. Зокрема, у січні-лютому 2024 р. виконком провів тендер, за результатами якого з ТОВ «Груп Інтрейд» з Дніпра була підписана угода на купівлю тридцяти дронів SAG – 5.8 ELRS на суму 24 312 000 грн. (по 810 400 грн за одиницю).

ТОВ «Груп Інтрейд» зі статутним капіталом у 1000 грн. належить такому собі Емілю Ісмаілову із Запоріжжя. Сама фірма раніше також була «прописана» у Запоріжжі, але потім «переїхала» до Дніпра, додавши до основного виду діяльності «Неспеціалізована оптова торгівля» додатковий КВЕД 30.30 «Виробництво повітряних і космічних літальних апаратів, супутнього устаткування».

Але виробник «космічних літальних апаратів», якого підлеглі вінницького градоначальника Сергія Моргунова обрали партнером, відомий не лише своєю «перекваліфікацією». За інформацією із судового реєстру, фірма була фігурантом показового кримінального розслідування. До речі, кримінальна справа, відкрита у 2020 р., наочно ілюструє, як насправді в Україні готувалися до війни. На державному підприємстві «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод» розбирали літаки МіГ-29. Запчастини тихцем вивозили з території заводу, а потім під виглядом імпортованих продавали підприємствам «Укроборонпрому». За версією слідчих, в оборудках було задіяне і ТОВ «Груп Інтрейд».

Власне, з безпілотниками для Вінниці відбулося майже таке ж саме, що із запчастинами для МіГ-29. Зараз вінницька поліція розслідує справу про ймовірне завищення цін на куплені міськвиконкомом дрони, в результаті чого учасники оборудки могли привласнити від 900 тис. грн. до 2,2 млн. грн.

Саме смішне (якщо слово «смішне» доречне у подібних ганебних історіях), правоохоронці порівняли хвалькуваті світлини «Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу» з умовами договору на закупівлю дронів. На упаковках дронів, які «гройсманівці» склали по Феншую, аби поряд сфотографуватись, чітко зазначено, що вони укомплектовані камерами «Caddx Ratel PRO» вартістю 1300-2000 грн. В той же час, виконком за договором заплатив постачальнику за комплектацію безпілотників камерами «Night Eagle 3», які коштують від 2500 до 3500 грн.

Більш того, на рекламних світлинах «штабістів» ясно видно, що дрони були виготовлені у Китаї, що також не відповідає заявленим ТОВ «Груп Інтрейд» характеристикам – фірма вказувала українського виробника.

Кримінальна справа розслідується за ч. 4 ст. 191 КК України (розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем у великих розмірах та в умовах воєнного стану).

1 thought on “«ШТАБІСТИ» ГРОЙСМАНА ПРОДОВЖУЮТЬ КРАСТИ НА ВІЙСЬКОВИХ ЗАКУПІВЛЯХ?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *