25 000 ДОЛАРІВ ХАБАРЯ ДЛЯ КЕРІВНИКА ВІННИЧИНИ СЕРГІЯ БОРЗОВА: ЩО ВІДОМО?

Боротьба з корупцією Вінниця Вінничина Кримінал Прокуратура

Вінницька обласна прокуратура повідомила про викриття маститого махінатора, який намагався дати хабаря у сумі 25 000 доларів США керівнику `Вінницької обласної військової адміністрації Сергію Борзову.

Мова йде про багаторічного очільника обласного управління лісового та мисливського господарства і цілого генерала лісничої служби Анатолія Бондаря.

Махінації із землею

«За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Вінницької обласної прокуратури начальнику Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства у 2007-2022 роках повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом громадським інтересам, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, та наданні неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 369 КК України)», – зазначила прес-служба Вінницької обласної прокуратури.

Анатолій Бондар під час реорганізації лісового господарства у листопаді 2022 р. за угодою сторін був звільнений з посади начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, яке він очолював з січня 1991 р. З серпня 2005 по жовтень 2006 р. він був першим заступник голови Держкомітету лісового господарства України, а з листопада 2006 р. по серпень 2007 р.- генеральним директором «Укрдержліспроекту». Після звільнення у 2022 р. займав посаду першого заступника начальника управління Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства. Викладав у Вінницькому національному аграрному університеті та у Національному університеті біоресурсів і природокористування.

«За даними слідства, у серпні 2019 року посадовець, користуючись владними повноваженнями, заручившись підтримкою директора ДП «Дашівське досвідне лісомисливське господарство», організував злочинну схему з незаконної передачі в користування на 49 років лісової ділянки площею 3,4 га Дашівського лісництва на території Іллінецької територіальної громади. Земля у лісі передавалася для бізнесу товариству з обмеженою відповідальністю, одним з засновників якого був зять підозрюваного. Умисел полягав у можливості довгострокового користування ділянкою без сплати передбачених законодавством платежів та зміні її цільового призначення для подальшої забудови. 

У грудні 2019 року, на основі наданого підозрюваним висновку, тодішній голова Вінницької ОДА підписав розпорядження про виділення вказаної лісової ділянки з умовою відшкодування збитків постійному користувачу – Дашівському лісництву; дотримання встановленого режиму використання земель, виконання встановлених обмежень та інших зобов’язань, передбачених законом і договором тимчасового користування. Однак, ігноруючи виконання цих вимог, товариство на отриманій ділянці розпочало будівництво відпочинкового комплексу – звело 10 будівель та господарчі споруди. Внаслідок таких незаконних дій державному лісопідприємству завдано збитків на 1,8 млн грн.», – зазначають у прокуратурі.

За інформацією «Ми Вінничани», мова йде про дії службових осіб держпідприємства «Дашівське досвідне лісомисливське господарство» та Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства на користь ТОВ «Рекреаційне мисливсько-рибальське господарство «Вольєр».

Хабар

«Будучи багаторічним очільником обласного управління лісового та мисливського господарства, підозрюваний у 2022 році прагнув очолити новостворене Центрально-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства (м. Вінниця), утворене після реорганізації структури. Для цього фігурант мав намір заручитися підтримкою начальника Вінницької обласної військової адміністрації, до якого з цим питанням прийшов на особистий прийом. Після відмови начальника Вінницької ОВА у будь-якому сприянні, підозрюваний надав йому конверт з грошовими коштами в сумі 25 000 доларів США. Про факт пропозиції хабаря очільник області повідомив правоохоронним органам, – розповіли у прес-службі Вінницької обласної прокуратури.

Як зазначають у прокуратурі, слідчим за погодженням з прокурором до суду скеровано клопотання про застосування щодо Бондаря запобіжного заходу у виді тримання під вартою. У кримінальному провадженні проводяться слідчі дії, спрямовані на всебічне дослідження обставин кримінальних правопорушень, за скоєння яких йому загрожує до восьми років позбавлення волі. 

Досудове розслідування здійснюється слідчими четвертого слідчого відділу (з дислокацією у Вінниці) Теруправління ДБР, розташованого у м. Хмельницькому, за оперативного супроводу оперативного відділу у м. Вінниці Теруправління ДБР, розташованого у м. Хмельницькому. 

Довідка.

У Анатолія Бондаря – три дочки, крім Оксани, чоловіку якої він допомагав із землею, є ще Ольга, вона нотаріус і підприємиця, а також дружина судді господарського суду Києва Олександра Коткова. Третя дочка Олена має прізвище чоловіка Міленко, вона депутатка Вінницької облради від «Української стратегії Гройсмана» і на тмомент обрання працювала у Вінницькому навчальному центрі Національної школи суддів, зараз декларує роботу за сумістництвом у Ворицькому університеті Ковентрі Об’єднаного Королівства Великобританії. Чоловік Олени Олександр Міленко працює заступником Вінницької місцевої прокуратури.

Сам Анатолій Бондар – доктор сільськогосподарських наук (2005 р.), професор (2008 р.), Заслужений лісівник України (2000 р.). Має ордени «За заслуги» 3-го (2012 р.) і 2-го (2019 р.) ступенів.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

1 thought on “25 000 ДОЛАРІВ ХАБАРЯ ДЛЯ КЕРІВНИКА ВІННИЧИНИ СЕРГІЯ БОРЗОВА: ЩО ВІДОМО?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *