ВАКС ЗААРЕШТУВАВ ЕКС-ЗАСТУПНИКА КЕРІВНИКА НАСКРІЗЬ КОРУМПОВАНОЇ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ

Кримінал Боротьба з корупцією

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду (ВАКС) обрав запобіжний захід іще двом підозрюваним у справі про заволодіння понад 88 млн грн під час реконструкції адміністративної будівлі Державної міграційної служби (ДМС).

Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

«Мова йде про колишнього заступника голови Державної міграційної служби та підприємця. Суд задовольнив клопотання детективів НАБУ, погоджені прокурором САП, та обрав підозрюваним запобіжний захід у вигляді тримання під вартою», – йдеться в повідомленні САП.

«Після затримання осіб та доставлення їх до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу», – додали в САП.

Довідка.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) нещодавно викликало на допит колишнього заступника голови Державної міграційної служби Сергій Донського і підприємця Салгерея Салгереєва у справі про заволодіння понад 88 млн. грн. ДМС. Ще раніше, як повідомляли в САП, ВАКС визначив 805 200 грн. застави колишньому начальнику Управління ресурсно-господарського забезпечення та капітального будівництва Державної міграційної служби Володимиру Вакалюку. НАБУ і САП підозрюють його в причетності до заволодіння понад 88 млн грн державного органу.

21 вересня 2023 р. двом колишнім посадовцям ДМС і підприємцю з росії повідомили про підозру в розкраданні понад 88 млн. грн. під час реконструкції адміністративної будівлі ДМС. За інформацією прокуратури, у 2015 р. ДМС отримала будівлю в центрі столиці для облаштування центрального офісу. У межах досудового розслідування встановлено, що зазначені особи тривалий час розкрадали кошти, виділені на облаштування офісу.

Для реалізації злочину підприємець залучив начальника управління, а згодом і заступника голови ДМС. Відповідно до розподілених ролей, посадові особи ДМС укладали з підконтрольними підприємцю товариствами договори на виконання робіт з реконструкції будівлі, водночас штучно обмежуючи можливість участі в тендерах для інших товариств.

Окрім того, вартість цих робіт була значно завищена, проведені роботи дублювалися, а інші заплановані роботи були виконані лише на папері.

У результаті реконструкцію будівлі досі не завершено, а комп’ютерні комплекси з відповідним програмним забезпеченням взагалі не було поставлено. Із виділених на проведення реконструкції 205 млн. грн., зазначені особи заволоділи понад 88 млн грн, що підтверджено висновками відповідних експертиз.

Раніше ВАКС призначив до розгляду справи колишньої першої заступниці голови ДМС Діни Пімахової.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *