РАДА НЕ СКАСУВАЛА СКАНДАЛЬНІ «ПРАВКИ ЛОЗОВОГО»: ЯК ГОЛОСУВАЛИ ПАРЛАМЕНТАРІЇ ВІННИЧЧИНИ

Боротьба з корупцією Вінничина Зеленський

8 грудня 2023 р. Верховна Рада відмовилася повністю скасовувати «правки Лозового», проголосувавши за законопроект №10060 у варіанті без їх відміни. За проект закону «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо посилення самостійності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури» у другому читанні та в цілому проголосували 298 парламентарів.

У цей же день президент України Володимир Зеленський його підписав. Як зазначено в картці законопроекту №10060, розміщеній на сайті Верховної Ради, документ повернуто до парламенту з підписом глави держави 8 грудня.

Зокрема цим законопроектом Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру виводять зі структури Офісу генерального прокурора та організовують в окремий орган прокуратури. Водночас, як зауважив депутат Ярослав Железняк, у законопроєкті скасовані деякі норми щодо «правок Лозового», але «дуже частково».

На думку Центру протидії корупції, фінальна версія законопроекту була підготовлена головою правоохоронного комітету Ради та нардепом від «Слуги народу» Сергієм Іонушасом. Таким кроком Іонушас фактично допомагає уникнути відповідальності підозрюваним або обвинуваченим у корупції у більш ніж 30 справах НАБУ і САП, включно з олігархом Ігорем Коломойським.

«Напередодні голосування посли G7 чітко сказали – без повного скасування «правок Лозового» реформа САП не матиме сенсу. Але, схоже, Сергій Іонушас вирішив, що можливості для корупціонерів важливіші, аніж підтримка міжнародних партнерів, за які виживає Україна», – зазначив голова правління ЦПК Віталій Шабунін.

Так, правоохоронний комітет Сергія Іонушаса лишив у законопроекті №10060 ключову норму «правок Лозового» – п.10 ч.1 ст. 284 Кримінального процесуального кодексу. Посилаючись саме на цю норму і розвалюють усі корупційні справи. Без її скасування інші зміни просто не мають жодного сенсу.

Через «правки Лозового-Іонушаса» відповідальності уникають також «король контрабанди» Вадим Альперін та фігуранти першого епізоду справи «Роттердам+» (по цій справі адвокатом Ахметова у 2020 р. виступав нинішній заступник голови Офісу президента Олег Татаров). Корупційну справу самого Олега Татарова також закрили раніше завдяки цим сумнозвісним нормам.

ЦПК реєструє петицію до Президента України з вимогою скасувати «правки Лозового» в повному обсязі.

Як у другому читанні та в цілому за законопроект №10060 у варіанті без повної відміни «правок Лозового» голосували депутати Верховної Ради від Вінниччини:

Депутат Верховної Ради від ВінниччиниГолосування за законопроект №10060
«Слуга Народу»
Юлія ОвчинниковаОбрана по спискуЗа
Ірина Борзова14 ОВОЗа
Максим Пашковський11 ОВОЗа
Анатолій Драбовський12 ОВОЗа
«Батьківщина»
Олег Мейдич18 ОВОЗа
«Голос»
Олександра УстіноваОбрана по спискуЗа
Самовисуваці
Петро Юрчишин13 ОВОЗа
Лариса Білозір15 ОВОНе голосувала
Геннадій Вацак16 ОВОНе голосував
Микола Кучер17 ОВОЗа

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *