СУД ЗАСМУТИВ СІМ’Ю ЦАРУК, СКАСУВАВШИ ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА КАФЕ-БАР НА «ВІННИЦЬКИХ МАЛЬДІВАХ»

Будівництво Аналітика Вінниця

Як повідомила прес-служба Вінницької обласної прокуратури, незаконність державної реєстрації будівництва у відпочинковій зоні біля Черепашинецького кар’єру («Вінницькі Мальдіви») прокурорами Вінницької обласної прокуратури доведена в суді, таким чином забезпечено скасування права власності місцевого підприємця на самочинно збудовані ним об’єкти – кафе-бар та допоміжні споруди загальною площею 303 кв. м.

Власне, мова про комплекс кафе-барів та супутньої інфраструктури, збудованих в 2018-2021 рр. на узбережжі озера, що розкинулось на місті затопленого гранітового кар’єру в селі Черепашинці Калинівського району. Вода в озері неймовірно прозора та має дещо блакитне забарвлення, мальовничість місцевості можна зрівняти із краєвидами Мальдівських островів та інших райських куточків планети, тому унікальна локація стала популярним місцем відпочинку вінничан і отримала неофіційну назву «Вінницькі Мальдіви».

Забудовником кафе-барів є Віталій Царук. Давнім рішенням Черепашинецької сільради, йому було надано дозвіл на безоплатне користування трьома приміщеннями біля озера, де він без відповідної документації і побудував комплекс кафе.

В 2022 р. за ініціативою Царука Калинівський районний суд визнав за ним право власності на самобуд.

Це судове рішення було оскаржене прокуратурою в апеляційному порядку як незаконно постановлене, адже, на думку прокурорів, суд задовольнив вимоги Царука попри те, що останній не надав дозвільних документів на будівництво і на користування земельною ділянкою, цільовим призначенням якої є обслуговування промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики й оборони.

«Крім того не було висновків компетентних органів про додержання архітектурних, екологічних, санітарних, протипожежних та іншим норм під час будівництва, тож експлуатація закладу громадського харчування становила небезпеку для життя та здоров’я людей», – вважають в Вінницькій обласній прокуратурі.

«Така самовільна діяльність могла стати підставою для незаконного вибуття земельної ділянки з комунальної власності Калинівської міської громади», – підкреслює прес-служба прокуратури.

В Вінницькому апеляційному суді скаргу прокуратури було задоволено та на її виконання з Державного реєстру речових прав вилучили відомості про право власності Царука на збудовані ним об’єкти.

Водночас, не погодившись з таким рішенням суду, Царук оскаржив його до Верховного Суду, ухвалою якого йому було відмовлено у відкритті провадження.
«Тож наразі для громадян немає обґрунтованих перешкод щодо вільного доступу до відпочинкової зони біля водойми», – повідомляють в Вінницькій обласній прокуратурі.

Довідка.

Віталій Царук є членом фермерського господарства «Колос-2», яке зареєстроване в сусідньому з Черепашинцями селі Заливанщина. Власником і керівником фермерського господарства виступає мама Віталія – Ніна Царук. Водночас Ніна Царук є співвласницею СТОВ «Промінь» в Черепашинцях, – генеральним власником і керівником цієї агрофірми є Заслужений працівник сільського господарства України, повний кавалер орденів «За заслуги» Іван Боримський, якому в 2013 р. Віктор Янукович, на той час президент України, ще й присвоїв звання Герой України «за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку сільськогосподарського виробництва, впровадження прогресивних технологій та сучасних форм господарювання, багаторічну самовіддану працю».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *