ІЗРАЇЛЬСЬКІ ПОЛІЦЕЙСЬКІ ДОПОМАГАЮТЬ УКРАЇНСЬКИМ НА СВЯТКУВАННІ РОШ ГА-ШАНА

Релігія Україна

Поліція Ізраїлю прибула до Умані на святкування Рош га-Шана, щоб спільно з українськими поліцейськими нести службу в місцях паломництва хасидів, повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

За інформацією МВС, іноземні поліцейські розпочали патрулювання спільно з українськими поліцейськими та військовослужбовцями Національної гвардії. За добу через державний кордон в пунктах пропуску пройшло 8726 паломників-хасидів. Очікується прибуття близько 30 тисяч паломників.

З 11 вересня в Умані діє особливий режим в’їзду/виїзду та пересування містом.

Раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу застеріг громадян Ізраїлю від поїздок до України на Рош га-Шана через відсутність достатньої кількості укриттів в Україні.

Напередодні Центр протидії дезінформації РНБО попередив, що Росія намагається створити собі інформаційне алібі для майбутніх атак по Україні, поширюючи фейки про “теракт в Умані”. Вони стверджують, що “ворожі ресурси поширюють інформацію, нібито ‘київський режим’ планує влаштувати теракт в Умані, де 15 вересня зберуться десятки тисяч прочан-хасидів для святкування Рош га-Шана. За словами пропагандистів, після теракту українська сторона начебто планує звинуватити Росію у ‘злочинах проти людяності’.”

Центр протидії дезінформації закликав не піддаватися на російські маніпуляції, реагувати на сигнали повітряної тривоги та довіряти перевіреним джерелам інформації.

Цього року Рош га-Шана припадає на 15-17 вересня.

В Умані знаходиться могила цадика Нахмана, одна з найшанованіших святинь і місць паломництва для представників так званої брацлавської течії хасидизму. Усі євреї, які представляють цю течію хасидизму, вважають своїм обов’язком побувати хоча б раз у своєму житті на могилі цадика Нахмана. Юдеї, що провели Рош га-Шана в Умані, вірять, що новий рік обов’язково буде для них щасливим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *