УРОДЖЕНЦЯ РОСІЙСЬКОГО СКОВОРОДИНЕ, ЯКИЙ ПРАЦЮВАВ МІНІСТРОМ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ, ЗАОЧНО ЗААРЕШТОВАНО

Боротьба з корупцією Кримінал Україна

Вищий антикорупційний суд (ВАКС ) заочно взяв під варту колишнього міністра охорони здоров’я Максима Степанова.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) підозрюють Степанова у заволодінні понад 450 млн. грн., коли він очолював (2011-2016 рр.) державне підприємство «Поліграфічний комбінат «Україна», де виготовляються бланки офіційних документів.

За версією слідства, екс-директор «Поліграфкомбінату» Степанов для власного збагачення при закупівлі розхідних матеріалів для виготовлення документів (зокрема, паспортів для виїзду за кордон та ін.) використав підконтрольну йому компанію зареєстровану в Естонії.

Матеріали для українського держпідприємства закуповувались не напряму у виробників, а через компанію-прокладку. У такий спосіб ціни завищувались у 4-6 разів. Це дозволило зосередити на рахунках естонської компанії суму у розмірі, який еквівалентний сумі близько 450 млн грн.

Після чого кошти переказувались на рахунки великої кількості компаній, зареєстрованих в різних країнах. Таким чином забезпечувалось маскування їх незаконного походження. Для допомоги у реалізації схеми Степанов залучив наближену до себе особу та одного із начальників відділів «Поліграфкомбінату».

В Естонії реалізації схеми, яка діяла упродовж 2013-2016 рр., сприяли двоє громадян цієї країни, вони забезпечували управління компанією-прокладкою.

Також на іноземну компанію було зареєстроване право інтелектуальної власності на графічні елементи українських паспортів. У такий спосіб зловмисники отримували додаткову винагороду у формі роялті. Кожен громадянин України при оформленні документів (насамперед паспортів для виїзду за кордон) був змушений платити завищену ціну.

Раніше ВАКС відправив під цілодобовий домашній арешт керівника департаменту «Поліграфкомбінату», відповідального за міжнародні угоди, Сергія Ферлія. Він єдиний фігурант справи, який перебуває в Україні. Ще двоє підозрюваних перебувають у міжнародному розшуку. Інші двоє, громадяни Естонії, знаходяться під контролем правоохоронців цієї країни. Загалом у справі підозрюються п’ятеро осіб, слідство ведеться разом з Естонією.

Уродженець міста Сковородине Амурської області РФ Степанов займав посаду міністра охорони здоров’я України з 30 березня 2020 р. по 18 травня 2021р. На початку 2023 р. він втік за кордон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *