ЯК ПСЕВДОВОЛОНТЕР ОБМАНУВ ЛЮДЕЙ

Кримінал

У суспільстві з’явився обвинувачений у справі про шахрайство через соціальні мережі. Згідно з досудовим розслідуванням, 31–річний обвинувачений використовував фейкові оголошення та використовував фотографії реальних військовослужбовців, а також реквізити своїх знайомих для збору коштів на лікування поранених військових. Однак отримані кошти зловмисник привласнював.

За результатами досудового розслідування, встановлено, що 40 громадян України постраждали від цієї шахрайської схеми. Суми збору коштів коливалися від кількох гривень до кількох тисяч.

Поліцейські провели ряд обшуків, під час яких вилучили комп’ютерну техніку, банківські карти, сім карт та інші матеріали, які можуть свідчити про протиправну діяльність обвинуваченого. Розслідування проводилося спільно зі спецпризначенцями КОРДу за підтримки слідчих обласного главку та відділу протидії кіберзлочинам.

Наразі матеріали кримінального провадження були направлені до суду разом з обвинувальним актом згідно статті 190, частина 2 Кримінального кодексу України (Шахрайство). За цією статтею передбачено покарання у вигляді до 3 років позбавлення волі за вчинення такого злочину.

Події, що сталися, є прикладом того, як важливо бути обачними та перевіряти достовірність інформації, особливо при пожертвуванні грошей в інтернеті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *