ЗАКУПІВЛЯ НЕЯКІСНИХ БРОНЕЖИЛЕТІВ НА 250 МЛН ГРН: ПІДОЗРА КОЛИШНІМ ЗАСТУПНИКУ МІНІСТРА ОБОРОНИ ТА КЕРІВНИКУ ДЕПАРТАМЕНТУ-ДБР

Кримінал Україна

За інформацією, наданою співробітниками Державного бюро розслідувань пресслужба (ДБР), колишньому заступнику Міністра оборони України та керівнику одного з департаментів Міністерства оборони України (МОУ) була пред’явлена ще одна підозра у розтраті понад 250 млн гривень державних коштів, виділених на закупівлю бронежилетів. Це ще один епізод виявлення незаконних дій колишніх посадовців, загальна сума яких становить 1,4 млрд гривень. Дії підозрюваних здійснювалися в умовах воєнного стану за попередньою змовою.

Колишній заступник Міністра оборони В’ячеслав Шаповалов, відповідальний за тилове забезпечення Збройних Сил України (ЗСУ), та виконувач обов’язків керівника одного з департаментів МОУ, відповідального за забезпечення військових потреб, незаконно замовили засоби індивідуального захисту за кордоном, які були низької якості. Під час цього була внесена 100% передоплата, і порушена визначена інструкцією Міністерства процедура контролю за якістю товару. Це призвело до постачання ЗСУ неякісних бронежилетів, які не можна було використовувати у бойових умовах без загрози для життя військовослужбовців.

Ця ситуація призвела не тільки до втрати 250 мільйонів гривень бюджетних коштів, але й до підриву обороноздатності країни та загрози життю та здоров’ю особового складу ЗСУ.

Підозрювані обвинувачуються у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану та за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України). За цією статтею передбачена покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Варто відзначити, що раніше, в лютому 2023 року, колишньому заступнику Міністра оборони В’ячеславу Шаповалову була пред’явлена підозра у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань (ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України). Тоді він сприяв укладенню договорів на постачання також неякісної амуніції для ЗСУ на загальну суму понад 1 млрд гривень. Підозрювані перебувають під вартою, а розслідуванням займається Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Офісу Генерального прокурора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *