Український вечір на острові Мальта організувала команда молодіжних лідерів

Культура Міжнарождна політика Освіта

Серед учасників української команди керівниця медіа центру “Ми Вінничани” Софія Копач. Українська команда організована громадською організацією, яка покликана сприяти активній громадянській позиції, сталому розвитку, мобільності молоді Development and Initiative.

Зустрічали гостей українською піснею, безсмертним хітом Івасюка – Червона Рута. І диву давались, як іноземні гості шаленіли від української пісні. Всі хіти співали із нами в унісон.

Для представників європейських країн, ми підготували виступ із розповіддю про всі жахливі злочини, які робить російська орда на території України.

Розповіли про видатних особистостей, таких як Микола Леонтович, який написав всесвітньо відомий хіт “Щедрик” . Поділились звичаями та обрядовими традиціями із різних куточків України. Та, навіть, пригадали історію української валюти “гривні”.

Для частування на острів Мальта, ми привезли смаколики українського виробництва. Від цукерок, пряників та сухариків до ковбас та сирів. Щоправда, іноземцям найбільше сподобалась українська горілка та чорний хліб із хріном.

Співали всі найвідоміші українські хіти та танцювали народні танці. “Червона калина”, ” Мама Тереза”, “Стефанія мама” , ” Червона рута”, ” Я піду в далекі гори” та інші.

Вже за декілька днів українська співачка Джері Хейл потрапила у ТОП- 100 на Мальті. Її відому пісню, яка підкорила євробачення, шезамили всі гості українського вечора.

Софія Копач – представниця ГО “Ліга Справедливості України”

«Нашою молодіжною командою, ми вкотре нагадали міжнародній спільноті, що Україна – це найбільша із країн Європи! Що Українські Захисники – захищають сьогодні весь цивілізований світ! Що Українська мова – немає нічого спільного з російською! Що Українська культура – особлива, унікальна, неповторна!», – коментує Софія Копач

Марія Коцюрба – представниця ГО “Розвиток та ініціатива

Марія Коцюрба – представниця ГО «Розвиток та ініціатива». Молодіжна делегатка України до ООН 2024-2025 років. Молодіжна лідерка розповідає, що громадська організація «Розвиток та ініціатива» з 2015 року створює можливості для розвитку української молоді через проєкти неформальної освіти як в Україні, так і за кордоном. Лише за минулий рік ми відправили майже 400 молодих українців на освітні програми в 20 різних країн, від Португалії до Грузії, від Данії до Марокко.

Культурні вечори є особливо важливою частиною всіх наших міжнародних проєктів. Вони не лише дають можливість знайомити іноземців з багатством української культури, традицій та національної кухні, а й відкривають простір для важливих розмов про війну, її наслідки та вплив на життя українців, зокрема молоді. Особисті історії наших учасників, їхні щирі розповіді часто резонують значно глибше, ніж будь-які офіційні повідомлення чи новини.

Нам важливо при будь-якій нагоді поширювати інформацію про Україну та правдиві реалії війни на всіх міжнародних майданчиках і під час звичайних розмов з іноземцями. Якщо ми самі не будемо розповідати правду, обов’язково знайдуться інші, хто зробить це у власних інтересах, використовуючи пропаганду. Саме тому ми продовжуємо працювати, щоб надавати ще більшій кількості української молоді можливість представляти Україну за кордоном і на міжнародному рівні розповідати про реалії життя українців під час війни.

Ми завжди отримуємо дуже багато заявок на участь у наших проєктах, тому відбір є складним, і ми докладаємо максимум зусиль, щоб відправляти сильні вмотивовані групи і дати таку можливість якомога більшій кількості нашої молоді. При цьому участь є доступною для всіх бажаючих незалежно від рівня освіти чи попереднього досвіду. Ми особливо заохочуємо долучатися тих, хто ще не брав участі в програмах Erasmus+ чи інших подібних міжнародних ініціативах.

Такі проєкти допомагають не лише розвивати молодь, а й зміцнювати міжнародну солідарність, підтримувати правду про Україну та створювати сильну спільноту майбутніх лідерів», – каже Марія Коцюрба

Дарія Панова – представниця ГО «Мережа захисту національних інтересів «АНТС»

Дарія Панова – представниця ГО «Мережа захисту національних інтересів «АНТС» коментує український вечір на Мальті ось так:

«Для української команди тренінг на Мальті був чимось більшим, ніж просто навчальною поїздкою. Ми розуміли, що маємо гідно представити Україну для наших іноземних друзів, розвінчати поширені міфи та російську пропаганду. Вважаю, нам це чудово вдалось, адже по всяк час ми навчали наших колег української мови, відкривали для них наші звичаї та традиції, а також презентували українську сучасну культуру через музику та іншу творчість.»

Дарина Демчук – українська блогерка

Участь у вечорі присвяченому Україні взяла і відома українська блогерка Дарина Демчук. Розповідає, що ця подія залишила спогади на все життя. Адже сама дівчина родом з Луганщини, проживає в Києві, а представляє Україну на острові Мальта. Окрім того, поділилась, що із собою на острів вічної весни привезла сакральний оберіг – вишиванку вишиту ще у Лисичанську. І саме в ній Дарина розповідала про жахливі події, які відбуваються на її окупованій Батьківщині. Ось як вона ділиться спогадами:

«Український вечір на Мальті, я стою в сорочці, вишитій в окупованому Лисичанську, переді мною десятки людей, яким треба розказати щось про Україну. А в горлі ком. Добре, що є про що розказувати, є наша історія, яку хочеться нести крізь країни та крізь роки. Пишаюсь тим, що мені випала така можливість!» – йдеться в спогадах Дарини.

Ольга Вишатицька – представниця «Пласт» – Національна скаутська організація України

Ольга Вишатицька – представниця Пласту розповідає свої враження:

«Культурний вечір – це не лише нагода представити Україну, а й важливий спосіб нагадати світу про війну, яка триває, та про те, що кожен новий день виборюється великою ціною. Особливо важливо донести правдиву інформацію до представників тих країн, які зазнають значного інформаційного впливу з боку Росії. Учасники проєкту з різних країн активно цікавилися поточною ситуацією та висловлювали свою підтримку Україні.»

Оксана Чаплінська – представниця ГО «МолоДія»

«Культурний вечір назавжди закарбується в моїй пам’яті своїми контрастами. Було надзвичайно цікаво дізнаватися про різні країни безпосередньо від їхніх мешканців. Учасники ділилися звичаями та традиціями, демонстрували неймовірні краєвиди своїх рідних місць і розповідали багато захопливого. Однак ми, українці, мусили розбавити цю яскраву палітру нашими реаліями, знову нагадуючи про війну та сьогодення. Я безмежно вдячна за можливість говорити правду, поширювати нашу культуру та гідно представляти Україну на такому рівні!» – ділиться враженнями Оксана Чаплінська.

Ксенія Кос представниця молодіжного центру «Хижка»

Ксенія Кос – представниця молодіжного центру «Хижка» коментує:

Першочерговим завданням на міжкультурному вечорі, звісно, було представлення України та розповідь про актуальну ситуацію. Але не менш важливо та цікаво було почути й дізнатися про інші культури, відзначити спільні та відмінні риси, почерпнути щось нове. Мені дуже подобаються такі міжкультурні заходи, оскільки тоді приходить усвідомлення, що всі культури мають щось особливе та які ж вони прекрасні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *