ПРЕЗИДЕНТ ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПІДПИСАВ ЗАКОН, ЯКИЙ ПЕРЕДБАЧАЄ ВИДАЧУ МОЛОДИМ ЛЮДЯМ В УКРАЇНІ СЕРТИФІКАТІВ НА КУПІВЛЮ КНИЖОК

Освіта

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає видачу книжкових сертифікатів 18-річним громадянам України або їх батькам при народженні дитини.
Про це йдеться на сайті парламенту.

Цього року українці, яким з 1 січня 2024 року виповнилося 18 років, отримають сертифікати в програмі “Дії”, які дозволять їм отримувати книжки українською мовою на вибір у електронному, паперовому або аудіоформатах, а також для осіб з порушенням зору. Кожен сертифікат діятиме протягом року з дня досягнення громадянином 18-річного віку.

Вартість сертифіката становить 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на початок календарного року, що складає 908 гривень на 2024 рік. Ця ініціатива призначена для підтримки українських видавців, дозволяючи юним українцям отримувати книги національного видання за своїм вибором.

Крім того, в законі передбачені субсидії для відшкодування оренди приміщень книгарень. Всі ці виплати вже забезпечені у державному бюджеті, що виключає потребу у додаткових витратах з державної казни.
За словами заступниці голови профільного комітету Євгенії Кравчук, ця ініціатива сприятиме не лише збільшенню доступу молоді до літературних творів українських авторів, а й підтримці видавництв. За її словами, видавництва зможуть за допомогою цих сертифікатів друкувати додатково 1,5-2 мільйони примірників книг.

Введення субсидій на відшкодування оренди для книгарень також сприятиме розвитку культурного простору, забезпечуючи зручні умови для доступу до літературних творів у різних містах та селищах України.

Цей законопроєкт вже відображений у державному бюджеті, що гарантує його фінансування без додаткового навантаження на державну казну. Такий підхід сприяє культурному розвитку та підтримці молодіжної ініціативи в сфері читання та освіти в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *