КОЗЯТИНСЬКОГО ВАТАЖКА ОДЕСЬКИХ «ТІТУШОК» ВІДПУСТИЛИ ДО ПАПИ РИМСЬКОГО СТРАЖДАТИ ЗА «ІСТІННОЄ ПРАВОСЛАВІЄ»

Політика Оборудки

Ніколи такого не було і ось знову. Черговому депутату Верховної Ради від партії влади, ярому прихильнику московської церкви в Україні та фігуранту чисельних журналістських розслідувань щодо незаконного збагачення, фактично дали втекти за кордон. Вже після втечі нардепу «навздогін» повідомили про підозру у кримінальному провадженні за фактом нападу на військового, а напад стався два роки тому. Пантеон відвертих ворогів української держави на чолі з Портновим, Погребинським, Деркачем та аналогічними «діячами», які безперешкодно виїхали з країни, поповнився «ватником» Артемом Дмитруком.

Одіозний уродженець Козятина Вінницької області Артем Дмитрук став депутатом від партії «Слуга народу», перемігши в мажоритарному окрузі на Одещині. На відміну від свого батька, члена банди викрадачів автівок, Дмитрук-молодший керував кримінальним угрупуванням одеських «тітушок», прикриваючись посадою очільника федерацією професійного боксу Одеси, тому, мабуть, і став членом парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності. Правда, вже восени 2021 р. Дмитрука виключили зі складу фракції «Слуги народу», – за те що не підтримав відставку спікера парламенту Дмитра Разумкова. Заразом Дмитрука вигнали і з «правоохоронного» комітету.

Втім, іподиякон української православної церкви московського патріархату Дмитрук «без роботи» не залишився, він став одним із знакових захисників церковного філіалу ФСБ в Україні.

Тим не менш, відверта антиукраїнська та кримінальна діяльність Артему Дмитруку заходила з рук. Ще 5 жовтня 2022 р. у Києві разом з таким же проросійським нардепом Олександром Куницьким Дмитрук напав на військового. У Офісу генпрокурора тоді повідомили про відкриття кримінального провадження за ч. 1 ст. 28, ч. 1 ст. 122, ч. 2 ст. 296 КК України (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, а також хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю або винятковим цинізмом, вчинені групою осіб). Тільки обом нардепам від цього роками було ані холодно, ані спекотно.

Щось пішло не так нещодавно. Дехто вважає, що непотрібу, який зібрався під брендом «Слуг народу», лити бруд на Україну ніхто ніколи не забороняв, навпаки. Але не можна «накидати» на… Коротше кажучи, після прийняття Верховною Радою так званого закону про заборону московської церкви, Дмитрук опублікував ось такий пост.

І вже 24 серпня 2024 р. Дмитрук у Telegram почав волати ніби його планують затримати і невдовзі за місцем його проживання у Києві та Одесі відбуватимуться обшуки. Також він заявляв про нібито фейки про його перебування з родиною у Молдові, а також про те, що українські спецслужби вимагають, аби молдовські колеги затримали його.

Це волання нардепа у соцмережах відбувалися тоді, коли усі українські ЗМІ у подробицях розписували, як він 24 серпня незаконно покинув територію України і що того ж дня через аеропорт «Кишинів» полетів в італійський Рим, де його вже чекала родина.

Вже після того, як Дмитрук благополучно покинув Україну, «прокинулися» речники Офісу генерального прокурора та ДБР, які проінформували про заочно повідомлену нардепу підозру за фактами вчинення нападів групою осіб на правоохоронця та військового, замаху на викрадення вогнепальної зброї, спричинення потерпілому середньої тяжкості тілесних ушкоджень та хуліганстві.

За даними слідства, Дмитрук, перебуваючи в Одесі, діючи групою осіб, здійснив напад на співробітника правоохоронного органу, у зв’язку з виконанням ним службових обов’язків. При цьому народний депутат умисно заподіяв правоохоронцю тілесні ушкодження та намагався викрасти зброю, яка знаходилась в останнього. Дії Дмитрука кваліфіковано:

за ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 345 КК України – умисне заподіяння групою осіб працівникові правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків;

за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 28, ч. 1 ст. 262 КК України – закінчений замах на викрадення вогнепальної зброї групою осіб.

Також за версією слідства, в інший період часу Дмитрук, перебуваючи в Києві, під час суперечки з військовим завдав останньому декілька ударів, зокрема, в область голови. Відповідно до висновку експерта, внаслідок протиправних дій нардепа потерпілому спричинено середньої тяжкості тілесні ушкодження. Дії підозрюваного кваліфіковано:

за ч. 1 ст. 122 КК України — умисне заподіяння середньої тяжкості тілесного ушкодження;

за ч. 1 ст. 296 КК України — грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю.

Найсмішнішою у повідомленнях правоохоронців, безперечно, є інформація про виклик підозрюваного Дмитрука до слідчого ДБР для проведення слідчих та процесуальних дій.
Ага, разом з Папою Римським у якості адвоката.

За інформацією журналіста-розслідувача Михайла Ткача, скандальний нардепа Артем Дмитрук перейшов кордон Молдови через пункт пропуску «Паланка» у Штефан-Водському районі пішки. Зробив він це на День Незалежності, 24 серпня, о 12:00. Опинившись на території Молдови, нардеп-втікач нібито одразу звернувся до поліції, він попросив про захист і отримав тимчасовий притулок.

І вже цього ж дня Дмитрук вилетів із Кишинева до Рима. Скоріше за все, він не збирався летіти саме в столицю Італії, а просто придбав квиток на найближчий доступний рейс.

Як стверджує журналіст-розслідувач, правоохоронці Молдови отримали запит від українських колег на арешт Дмитрука. Однак вони цього не зробили, оскільки Україна не надала для затримання законних підстав – рішення суду або оголошеної підозри про скоєння злочину.

Тому нардепу вдалося покинути Молдову та вилетіти до Італії. Щоправда, Дмитруку довелось трохи понервувати. Його рейс «Кишинів-Рим» авіакомпанії FlyOne затримувався. Пройшовши паспортний контроль о 17:30, він вилетів до Італії аж о 20:00.

І лише наступного дня, 25 серпня, в Україні оголосили Артему Дмитруку про підозру. Це звичайно надало молдавським правоохоронцям підстави для його затримання, але затримувати вже не було кого.

Де зараз знаходиться Дмитрук, не відомо. За однією версією, він з Рима вирушив до Лондона, за іншою – до Стамбула.

«Центр протидії корупції» опублікував далеко не повний список ТОП-втікачів, які без перешкод виїхали з України:

  • Артем Дмитрук, народний депутат, обраний від «Слуги народу», захисник УПЦ МП, втік перед оголошенням йому підозри у побитті військового та правоохоронця.
  • Андрій Портнов, поплічник Януковича, який поширював антизахідні наративи, втік за кордон у червні 2022 р.
  • Ігор Портнов, син Портнова призивного віку, виїхав як волонтер.
  • Андрій Деркач, проросійський політик, оголошений у розшук за підозрою у держзраді та незаконному збагаченні, втік до рф, де став кандидатом в депутати.
  • Євгеній Мураєв, проросійський політик, якого рф розглядала як потенційного керівника маріонеткового уряду, втік за кордон у травні 2022 р.
  • Тарас Козак, підозрюваний у держзраді ексдепутат від «ОПЗЖ», «права рука» Медведчука, втік з України до повномасштабного вторгнення рф.
  • Олег Волошин, підозрюваний у держзраді ексдепутат від «ОПЗЖ», втік до рф через Білорусь.
  • Наталія Королевська, екс-депутатка від «ОПЗЖ», фігурантка справи НАБУ про незаконне збагачення, втекла в Емірати.
  • Олександр Єфремов, колишній керівник фракції Партії регіонів, втік до рф на початку повномасштабного вторгнення.
  • Геннадій Боголюбов, олігарх, зміг виїхати з країни у червні 2024 р. за допомогою чужих документів.
  • Олександр Тупицький, колишній голова КСУ, фігурант справи ДБР, втік за кордон у березні 2022 р.
  • Кирило Шевченко, екс-голова Нацбанку, фігурант справ НАБУ, виїхав за кордон у відрядження перед повідомленням про підозру і не повернувся.
  • Дмитро Сенниченко, колишній голова Фонду держмайна, фігурант справи НАБУ, втік за кордон одразу після обшуків у нього вдома.
  • Ярослав Дубневич, народний депутат кількох скликань від «Блоку П. Порошенка», «УДАРу» та «За майбутнє», фігурант кількох справ НАБУ, втік за кордон у 2023 р.
  • Ігор Кушнір, президент «Київміськбуду», виїхав за кордон за довідкою про інвалідність, а після цього піднявся на Еверест.
  • Віктор Сиса, засуджений до 5,5 років позбавлення волі екс-директор ДП «Гутянське лісове господарство», втік за кордон.
  • Владислав Трубіцин, депутат Київради, обраний від «Слуги народу», обвинувачений у корупції, виїхав за кордон завдяки листу від ГУР.
  • Олег Гладковський, колишній перший заступник секретаря РНБО, фігурант справи НАБУ, втік за кордон.
  • Ігор Гладковський, син Олега Гладковського, фігурант справи НАБУ, виїхав за кордон у 2022 р.
  • Андрій Довбенко, фігурант справи НАБУ, втік до Великої Британії.
  • Андрій Наумов, екс-начальник Головного управління внутрішньої безпеки СБУ, втік до Сербії за кордон за лічені години до повномасштабного вторгнення рф.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *