УРЯД ШМИГАЛЯ ЗНОВУ ДЕСЬ «ЗАГУБИВ» ДЕКІЛЬКА ГРОМАД ВІННИЧЧИНИ

Шизофренія Аналітика Вінничина

Проектом Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 р.» для Вінницької області в наступному році передбачається базова дотація в розмірі 63 млн. 366 тис. грн. (гроші, які надійдуть з державного бюджету). Для порівняння: Законом України «Про державний бюджет на 2023 р.» для Вінницької області базова дотація була визначена в сумі 43 млн. 345,8 тис. грн.

В той же час реверсна дотація (гроші, які територіальна громада повинна віддати в державний бюджет), зокрема, для Вінницької міськради проектом Держбюджету-2024 визначена в розмірі 364 млн. 565,9 тис. грн. (в Держбюджеті-2023 ця сума була встановлена ще більшою –  388 млн. 584,2 тис. грн.).

Але чи можна серйозно ставитися до показників головного фінансового документу держави?

Міжбюджетні трансферти (освітня субвенція, базова та реверсна дотації) в Законі України «Про Державний бюджет України на 2023 р.» містяться в додатку №5. На сайті Верховної Ради є офіційний розділ, де зібрані всі законодавчі акти України. Оприлюднений в цьому розділі закон про Держбюджет-2023 здатний ввести у ступор кожного, хто захоче ознайомитись з дебітом-кредитом держаних фінансів. Наприклад, в додатку №5 серед об’єднаних територіальних громад Вінниччини навіть з мікроскопом не знайдеш Гніванську міську раду.

В проекті закону про Держбюджет-2024, який теж оприлюднений на сайті Верховної Ради, але в розділі законотворчості, Гніванська громада є. В той же час немає Калинівської та Немирівської міських територіальних громад.

Не менше питань викликають фінансові показники громад, що не «загубились» ані в законі, ані в законопроекті.

Урядовців можна зрозуміти, – при підготовці кошторису країни вони дуже не заморочується перед його затвердженням в Верховній Раді , мовляв, все одно депутати не читають те, за що голосують. Але в Україні крім депутатів все ж таки є люди, котрі не тільки вміють читати,- ще й калькулятором можуть користуватись…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *