ЯК РОБОТ DA VINCI ВРЯТУВАВ ЖИТТЯ 4-РІЧНІЙ ДІВЧИНЦІ З ВІННИЦІ

Технології Україна

У Львові вперше в Україні вдалося виконати складну операцію з видалення злоякісної пухлини наднирника у 4-річної дівчинки за допомогою робота Da Vinci. Дівчинка Аліна, яка  з Вінниці, боролася зі стадією 4 нейробластому – агресивною злоякісною пухлиною нервової системи.

За інформацією Першого медичного об’єднання Львова, дитина спершу скаржилася на біль у животі та підвищену температуру. Після відвідування лікарів діагноз став очевидним – нейробластому четвертого ступеня. Важливо зазначити, що такі пухлини можуть розвиватися в різних частинах симпатичної нервової системи, але у випадку Аліни вона локалізувалася у правому наднирнику – ендокринній залозі, яка регулює обмін речовин. Розміри пухлини досягали 15 сантиметрів.

Для того, щоб видалити пухлину, команда лікарів Дитячої лікарні Святого Миколая в Львові використовувала робота Da Vinci. Однак операція була виконана лише після лікування, яке передбачало хіміотерапію у Вінниці та Києві, а також пересадку кісткового мозку в Києві. Лише після зменшення розмірів пухлини до 5 сантиметрів дівчинку разом з батьками доставили до Львова.

Лікарі наголошують, що використання робота Da Vinci у подібних операціях у дітей є більш точним та менш травматичним методом. Це стосується особливо мінірозрізу та вбудованої мінідіагностичної системи, які дозволяють лікарям здійснювати втручання вельми точно.

Операція була проведена без жодних ускладнень, пухлину видалили повністю разом із здоровими тканинами, і вона пройшла з мінімальними крововтратами. На четвертий день після операції Аліна вже повернулася додому, де продовжить своє лікування. У Вінниці її чекає хіміотерапія, а в Львові вона буде періодично проходити обстеження кожні три місяці.


Єлизавета Ковальчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *