ЄВРОКОМІСІЯ ЗАКЛИКАЛА УКРАЇНСЬКУ ВЛАДУ ВІДНОВИТИ НЕЗАЛЕЖНИЙ МЕДІАПРОСТІР

Україна Світ

У звіті Європейської комісії щодо виконання Україною умов для початку переговорів про вступ до Європейського Союзу наголошується на необхідності відновити незалежний плюралістичний медіапростір. Єврокомісія також нагадує, що навесні 2022 р. влада розпочала телемарафон «Єдині новини» і відключила з цифрового ефірного мовлення три опозиційні телеканали.

«У наступному році Україна має … розробити дорожню карту для підтримки відновлення плюралістичного, прозорого та незалежного післявоєнного медіаландшафту», – наголошується у звіті Єврокомісії.

«У березні 2022 р. в умовах воєнного стану Президент підписав указ про єдину інформаційну політику шляхом об’єднання програм усіх національних телеканалів в єдину інформаційну платформу. Це рішення призвело до розширення державного контролю над мовленням і деяких обмежень. Деякі ЗМІ вважають ці обмеження непропорційними. Подібним чином, виключення трьох приватних (опозиційних) телеканалів із наземного мовлення (тоді як канали продовжують працювати та залишаються доступними іншими способами) критикувалося опозицією з тих самих підстав», – зазначається у звіті.

«Початок російської загарбницької війни глибоко вплинув на медіаландшафт, і пріоритетом уряду має бути забезпечення відновлення повного медіаплюралізму та чіткої прозорості медіавласності, беручи до уваги міркування безпеки», – наголошує Єврокомісія.

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *