АГЕНТ ФСБ РИЖУК, ЗАСУДЖЕНИЙ ДО 5 РОКІВ ТЮРМИ, ОТРИМАВ ЩЕ 15 РОКІВ В’ЯЗНИЦІ ЗА НАВЕДЕННЯ РАШИСТСЬКИХ УДАРІВ ПО ВІННИЦЬКІЙ ЗАЛІЗНИЦІ

Вінничина Зрадники Суд

Прес-служба Хмільницького міськрайонного суду проінформувала про винесений вирок жителю Уланівської громади у справі про державну зраду. Його визнано винним за ч. 2 ст. 111 КК України і призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 15 років з конфіскацією всього належного йому майна.

За інформацією судової прес-служби, засуджений мешканець Вінниччини добровільно фотографував об’єкти та інфраструктуру на території Хмільника і Хмільницького району, таким чином надаючи представникам іноземної організації допомогу в проведенні підривної діяльності проти України в умовах воєнного стану. Від іноземної організації він отримав кошти в сумі 3264 грн.

Вирок законної сили ще не набрав, і у Хмільницькому міськрайонному суді не назвали прізвища засудженого. Але він доволі відомий персонаж. Мова йде про уродженця села Уланів Хмільницького району Олександра Рижука, який мешкав у селі Пагурці і якого у березні 2023 р. вироком того ж Хмільницького міськрайонного суду було визнано винним у виправдовувані та запереченні збройної агресії рф проти України (ч. 2, ч. 3 ст. 436-2 КК України) і йому було призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі без конфіскації майна. Тільки тоді ж Рижук був звільнений від відбування призначеного покарання з іспитовим строком на 3 роки. Пізніше цей вирок декілька разів оскаржувався у апеляційній та касаційній судових інстанціях.

Обвинувачення ще й у держзраді Рижуку було висунуто у зв’язку з тим, що незважаючи на попередній судовий вирок, він на виконання завдань закордонних кураторів, фотографував на власний мобільний телефон і передав представникам створеного російськими спецслужбами т. з. «Придністровського правозахисного центру Союзу російських громад Придністров`я» фото будівель та території поліцейського відділення, залізничної станції, електропідстанції і. д.

Рижук встановив віртуальний контакт з представником т. з. «Придністровського правозахисного центру Союзу російських громад Придністров’я». Ця структура діє при т. з. «Фонді підтримки і захисту прав співвітчизників, які проживають за кордоном», який був створений у 2012 р. указом президента рф під прикриттям підтримки «російських співвітчизників», які проживають за межами рф, у тому числі через надання їм грошової допомоги.

У травні 2023 р. Рижук електронною поштою зв’язався з придністровським «правозахисником» та зобов’язався збирати відомості про українські сили оборони та об’єкти критичної інфраструктури на території Вінницької області та передавати їх іноземній організації. У відповідь отримав запевнення, що організація надаватиме йому щомісячну грошову допомогу в розмірі 2285 російських рублів.

Впродовж липня-жовтня 2023 р. Рижук передав через «придністровських замовників» російським спецслужбам інформацію про розташування об’єктів залізниці, енергетики, поліції та охорони здоров’я, за що на особисту банківську картку отримав 3264 грн.

У суді Рижук вину не визнав і запевняв, що не діяв на шкоду інтересам України.

У листопаді 2023 р. Олександр Рижук, центром «Миротворець» був занесений у базу зрадників України, як агент російських спецслужб.

За інформацією центру «Миротворець», росіяни дистанційно завербували Рижука у травні 2023 р., до цього він активно «чекав» на «руський мір» у «Однокласниках». Куратори дали завдання зібрати локації вузлових залізничних станцій у регіоні. Окупанти планували удари по них ракетами та дронами, щоб зірвати постачання зброї на передову. У разі успіху ФСБ обіцяла Рижуку 100 тис. рублів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *