СПЕЦТРИБУНАЛ ДЛЯ РОСІЇ: ПРО ЩО ЙДЕТЬСЯ В УХВАЛЕНІЙ РЕЗОЛЮЦІЇ ПАРЄ

Війна Світ Суд Україна

26 червня 2024 р. Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалили резолюцію «Правові та правозахисні аспекти агресії Російської Федерації проти України». У ній йдеться про створення спецтрибуналу щодо росії.

Про це повідомив голова комітету ПАРЄ з питань міграції, біженців та переміщених осіб, народний депутат України Олексій Гончаренко, який також оприлюднив результати голосування за документ.

Резолюцію було прийнято переважною більшістю голосів – за неї проголосувало 88 парламентарів із 92, і лише четверо утримались. У документі пропонують створити спецтрибунал щодо росії на базі угоди Ради Європи з Україною.

Йдеться про необхідність використання всіх інструментів для притягнення російських воєнних злочинців до відповідальності за злочини, вчинені на території України.

Також в резолюції ПАРЄ закликає визнати ПВК «Вагнер» терористичною організацією.

Затверджуючи резолюцію ПАРЄ заявила, що спеціальний трибунал, створений за домовленістю між Радою Європи та Україною, наразі є «найкращим можливим варіантом з погляду правової бази та політичної легітимності» для судового переслідування політичного та військового керівництва росії за скоєння злочину агресії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *