Безкінечне шоу у виконанні партійців «Української стратегії Гройсмана» у Тульчині продовжується, але вже у форматі дій, напряму передбачених Кримінальним кодексом України
Медійна обслуга партії Гройсмана скупо повідомила, що днями у Тульчинській міськраді нарешті з’явився секретар і що на цю посаду затверджено депутатку від «стратегів» Наталію Траченко, яка до цього була у міськраді завідувачкою сектору юридичного забезпечення.

Власне, секретаря Тульчинської міськради обрали 4 квітня 2024 р. на 61-й сесії, яка мала відбутися ще 26 березня 2024 р. Хоча медійна обслуга партії Гройсмана змовчала, чому у Тульчині місяцями не можуть провести сесію, а коли проводять, то приймають рішення, які мають усі ознаки кримінального злочину.

Повноваження попереднього секретаря Тульчинської міськради Віталія Чуби достроково були припинені 6 вересня 2023 р. на 51-ої позачерговій сесії. Тоді депутати гамузом звільнили і його дружину Ірину Чубу, яка обіймала посаду старости у Клебані. Ініціював відставку подружжя мер Тульчина Валерій Весняний. Формальним приводом відставки стала «аморалка» у вигляді п’янки з танцями на водосховищі Південного Бугу біля села Степашки, яку зорганізували Чуби в день роковин теракту в центрі Вінниці, коли внаслідок влучання російських ракет загинули 29 вінничан. Серед справжніх причин «зачистки» подружжя Чубів називалось загострення внутрішньовидової боротьби «не на життя, а на смерть» всередині «Української стратегії Гройсмана».
На останніх місцевих виборах у 2020 р. Валерій Весняний і Віталій Чуба уособлювали єдину команду «стратегів», перший був висуванцем партії Гройсмана на посаду мера, другий – очолював партійний список кандидатів у депутати міськради. На першій сесії новообраної міськради в грудні 2020 р. саме Весняний запропонував на посаду секретаря міськради єдину кандидатуру Віталія Чуби, яку підтримали 30 з 34 депутатів.

Але через декілька років між двома головними «стратегами» Тульчина пробігла чорна кішка і діяльність міськради перейшла у формат відвертого цирку, завдяки чому Тульчинська міськрада увійшла у новий фінансовий рік без затвердженого бюджету на 2024 р. Кошторисом громади займатись стало ніколи і нікому, усіх поглинули політичні «розборки».

У січні 2024 р. подружжя Чубів домоглося у Вінницькому окружному адмінсуді поновлення на посадах. У свою чергу, партія «Українська стратегія Гройсмана» 30 січна 2024 р. провела у Києві секретний з’їзд, про який не було жодних офіційних згадок ані на сайті партії, ані у соцмережах Володимира Гройсмана, і 14 делегатів з’їзду під головуванням колишнього директора департаменту правової політики та якості Вінницької міськради Романа Бочевара та заступника голови Вінницької облради Ігоря Івасюка проголосували за виключення з партії та відкликання кількох депутатів, в тому числі і Віталія Чубу.
Попри відсутність симпатій до жодної із сторін «жабогадюкінгу», який влаштували колишні і діючі гройсманівці у Тульчині, не можна не звернути уваги на один момент. На сесіях міськради вже декілька разів розглядались питання – чи виконувати рішення судів про поновлення на посадах Віталія Чуби і Ірини Чуби. І весь час депутати разом з мером Валерієм Весняним відмовлялись виконувати судові рішення, – або депутати масово «утримувались», або у своїй більшості голосували «проти». На тій же 61-й сесії 4 квітня 2024 р. перед обранням Наталії Траченко секретарем Тульчинської міськради більшість депутатів проголосувала проти виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду щодо поновлення Ірини Чуби на посаді старости Клебанського старостинського округу.

Саме для таких випадків у Кримінальному кодексі України існує стаття 382, яка так і називається «Невиконання судового рішення». І за умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду передбачене покарання аж до позбавленням волі на строк до трьох років, а ті самі дії, вчинені службовою особою, тобто депутатом, – караються, зокрема, позбавленням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Тобто, судитись хоч би до посиніння ніхто нікому не забороняє, але якщо рішення судом прийняте – його потрібно виконувати. Інакше – кримінальна відповідальність.
Але чи відкриють правоохоронці відповідні кримінальні провадження проти тульчинського мера і депутатів – питання дуже цікаве.
Як відомо.
22 січня 2024 р. Вінницький міськсуд арештував на 54 доби з можливістю внесення застави 800 тис. грн. міського голову Тульчина 68‑річного Валерія Весняного, який керує містом з 2006 р. Його обвинувачують у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом громадським інтересам (ч. 2 ст. 364 КК України). Втім, міський голова у камеру СІЗО не переїхав, 800 тис. грн. застави для нього виявилися не такими вже непідйомними коштами. В той же час, спочатку Вінницький міськсуд 31 січня 2024 р., а потім і Вінницький апеляційний суд 12 березня 2024 р.відмовилися задовольняти клопотання слідчих про відсторонення Весняного від посади мера. Весняний на суді заперечував проти власного відсторонення, аргументуючи це тим, що його замінити ніким, бо посада секретаря міськради довгий час вакантна.
~~~~~~~~ ~~~~~~~~
Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням: