ОБЛАСНИЙ ПРОКУРОР СВОЄРІДНО ПОЗДОРОВИВ МЕРА ВІННИЦІ З ДНЕМ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Вінниця Боротьба з корупцією Вінничина

Нещодавно призначений керівником Вінницької обласної прокуратури Олексій Химченко своєрідно поздоровив мера Вінниці Сергія Моргунова з днем місцевого самоврядування, який відзначається 7 грудня.

Саме в цей день прес-служба Вінницької обласної прокуратури повідомила про рішення Верховного Суду, затверджене рівно місяць назад, в якому була підтримана позиція прокуратури щодо повернення у комунальну власність земельних ділянок біля Центрального ринку у Вінниці. Прокуратура вважає незаконним рішення Вінницької міськради про продаж земельних ділянок біля Центрального ринку під будівництво торговельного центру фірмами, наближеними до Вінницького міського голови Сергія Моргунова. Рішення Верховного Суду з цього приводу керівник обласної прокуратури Олексій Химченко вирішив довести до відома громадськості особисто, записавши відповідне відеозвернення.

«Прокуратурою у 2022 р. встановлено незаконне вибуття з комунальної власності Вінницької територіальної громади двох земельних ділянок біля головного входу Центрального ринку міста, де заплановано будівництво торговельного центру з підземним паркінгом. Вказані ділянки площею 2175 кв. м та 2307 кв. м мерія продала забудовнику без конкурентних засад (без аукціону) нібито для обслуговування касових павільйонів площею 5,2 кв. м та 2,5 кв. м», – повідомили у Вінницькій обласній прокуратурі.

«З огляду на порушення інтересів територіальної громади, прокуратура звернулася до Господарського суду Вінницької області з позовом про визнання незаконним рішення Вінницької міської ради про продаж вказаних земельних ділянок та повернення їх територіальній громаді міста Вінниці. Однак судом першої інстанції та надалі Північно-західним апеляційним господарським судом прокуратурі відмовлено у задоволенні позову», – розповів прокурор області Олексій Химченко.

За інформацією Химченко, не погоджуючись з такими рішеннями судів, прокуратура оскаржила їх до Верховного Суду, який 7 листопада 2023 р. ці рішення скасовані та справу передано на новий розгляд до Господарського суду Вінницької області.

«Прокуратура забезпечуватиме належне представництво інтересів громади та інформуватиме про результати нового судового розгляду», – наголосив обласний прокурор.

Як відомо, ситуацію навколо будівництва торгового центру на Центральному ринку одна з найгостріших у Вінниці за останні роки. Мітинги підприємців, депутатські звернення, судові тяжби… Підприємці з Центрального ринку в ексклюзивному інтерв’ю ресурсу «Ми Вінничани» прямо вказували інтерес до скандального будівництва мера міста та його родини.

Вінницькі журналісти, провівши власне розслідування, встановили, що скоріше за все будівництво торгового центру досі пов’язано з міським головою, хоча у мерії це офіційно не підтверджують. Але і не спростовують.

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

1 thought on “ОБЛАСНИЙ ПРОКУРОР СВОЄРІДНО ПОЗДОРОВИВ МЕРА ВІННИЦІ З ДНЕМ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

  1. Ну відмінили одне незаконне рішення-але нікого за аферу і не покарано.А міська адміністрація нагородила по Вінниці сотні злочинів і як з покаранням?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *