ПИТАННЯМИ БІЖЕНЦІВ У ВІННИЦІ БУДЕ ЗАЙМАТИСЬ ЧИНОВНИЦЯ, ЯКА НЕ НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА БЕЗПРЕДМЕТНІ ВІДПОВІДІ НА ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН

Вінниця Аналітика Суспільство

14 вересня 2023 р. на засіданні виконкому Вінницької міськради була створена Координаційна рада з питань внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

З початком повномасштабного вторгнення кількість вимушених переселенців у Вінниці значно зросла, на обліку в департаменті соціальної політики перебуває 46 728 ВПО, зокрема, 11 259 дітей.

Новостворена Координаційна рада з питань ВПО – консультативно-дорадчий орган при виконкомі, його завдання, як повідомляють у Вінницькі міськраді, «розв’язувати питання, пов’язані з реалізацією державної політики у сфері забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб, підтримки та захисту переміщеного бізнесу на території Вінницької громади».

Втім, біженці, які знайшли прихисток у Вінниці, відповіді на свої чисельні питання в Координаційній раді з питань ВПО якраз можуть і не отримати. Бо цей орган очолила заступниця міського голови Галина Якубович, яка уособлює собою існуючу у міськраді систему роботи, коли на звернення громадян надаються відповіді, що взагалі не містять будь-якої інформації, і відповідальності за це ніхто не несе.

В лютому 2023 р. київський адвокат Микола Недотопа намагався через суд притягти Галину Якубович до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 212-3 КУпАП (Порушення права на інформацію та права на звернення). Адвокат звернувся з запитом до Вінницької міськради, на що отримав відповідь за підписом заступниць міського голови з інформацію, що не відповідала дійсності. Вінницький міськсуд, а згодом і Вінницький апеляційний суд визнавати Галину Якубович винною відмовились. Але тут важлива не сама суть справи, а фірмовий стиль реагування вінницької влади на звернення людей. Ненароком цей стиль служителі Феміди і засвідчили. Чорним по білому в судовій постанові так и записано: «суд дійшов висновку, що заступником міського голови міста Вінниці було надано на адвокатський запит відповідь, яка взагалі не містила будь-якої інформації, в тому числі недостовірної».

Правом надавати відповіді на звернення громадян, які взагалі не містять будь-якої інформації, і не нести за це жодної відповідальності, наділив чиновників міськради той же Вінницький міськсуд декілька років потому. Причому, конкретно Галину Якубович.

В жовтні 2018 р. інвалід першої групи Микола Мельник, який крім того ще мав низку хронічних захворювань, позивався в Вінницькому міськсуді до Якубович про захист честі і гідності та спростування поширеної заступницею міського голови недостовірної інформації. Інвалід звернувся на урядову «Гарячу лінію» щодо пільгового забезпечення медичними препаратами відповідно до програми «Доступні ліки». На що одержав відповідь за підписом Якубович, що пільгові ліки він отримував. Аналогічно заступниця мера проінформувала і облдержадміністрацію.

Суд задовольняти позов інваліда відмовився, бо, як виявилось, рецепти на отримання медичних препаратів йому були виписані, про це Мельнику повідомлялось, але він рецептами так і не скористувався.

Тут також не важливо, чи справедливі були претензії інваліда до влади, чи ні. Бо суд вказав на повну непідсудність заступниці міського голови, навіть якби вона відповіла на звернення малюнком, яким запорізькі козаки прикрасили зворотну сторону свого знаменитого листа турецькому султану.

Суд зазначив, що заступниця міського голови, підписуючи відповідь на звернення, «діяла як посадова особа виконавчого комітету Вінницької міської ради, а тому відповідачем у справі має бути юридична особа – виконавчий комітет Вінницької міської ради».

Чиновники усіх мастей та рангів дуже полюбляють колективну відповідальність, бо насправді вона означає колективна безвідповідальність.

Звісно ж, річ не в Галині Якубович, а в порочній системі. Але ж кожна система має свої конкретні прізвища.

Довідка.

Галина Якубович окрім посади заступниці міського голови Вінниці ще має мандат депутата Вінницької обласної ради, здобутий на виборах 2020 р. під знаменами  партії «Українська стратегія Гройсмана». В облраді Якубович очолює постійну комісію з питань економіки, фінансів та бюджету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *