У ВІННИЦІ ПЛАНУЮТЬ СПИСАТИ БУДІВЛІ «МУНІЦИПАЛЬНОЇ ВАРТИ»

Вінниця Будівництво Суспільство

Виконком Вінницької міськради підготував проект рішення «Про надання дозволу міському комунальному підприємству «Вінницький фонд муніципальних інвестицій» на списання об’єктів нерухомого майна за адресою: м. Вінниця, вул. Р. Скалецького, 29». Передбачено списати три будівлі та та огорожу. Очевидно, підготовлений проект буде проголосований на найближчій сесії міськради.

Раніше, рішенням виконкому №1846 від 27. 07. 2023 р. об’єкт «Нове будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом по вул. Р. Скалецького, 29 в м. Вінниці» був визначений десятим об’єктом будівництва згідно з програмою «Муніципальне житло Вінницької міської територіальної громади».

Замовником будівництва визначили міське комунальне підприємство «Вінницький фонд муніципальних інвестицій». А управителем фонду фінансування будівництва — товариство «Муніципальний фонд управління та фінансування будівництва». Засновниками обох структур є виконавчі органи Вінницької міськради.

Як відомо, по вул. Р. Скалецького, 29, де планують зводити муніципальний багатоквартирний житловий будинок з підземним паркінгом та нежитловими приміщеннями, розміщені будівлі, якими користувалось комунальне підприємство «Муніципальна варта», ця ж адреса є зареєстрованою в органах юстиції юридичною адресою «Муніципальної варти»

В той же час, рішенням виконкому Вінницької міськради №2589 від 05. 10. 2023 р. комунальному підприємству «Муніципальна варта» міськради було безоплатно передано на баланс п’ять автомобілів спеціалізованого оперативного призначення (вантажних пікапів) AVTOSNAB APCG-02 первісною вартістю 1 300 785,22 грн. за одне авто.

А іншим рішенням виконкому №2695 від 12. 10. 2023 р. КП «Муніципальна варта» було надано дозвіл на передачу одній з військових частин Національної гвардії України цих п’яти автівок «для використання на період дії воєнного стану, без права передачі іншим фізичним або юридичним особам». Автівки, як зазначено у рішенні виконкому, підлягають «обов’язковому поверненню на баланс КП «Муніципальна варта» після закінчення дії воєнного стану».

Довідка.

В березні 2013 р. рішенням Вінницької міськради було створене комунальне підприємство «Муніципальна поліція». Як повідомлялось, створена структура буде опікуватись здійсненням контролю за станом благоустрою у Вінниці, забезпеченням чистоти і порядку, організацією озеленення, охороною зелених насаджень, водойомів, земельних ресурсів, здійсненням контролю у місцях відпочинку громадян та буде контролювати утримання в належному стані закріплених за підприємствами, установами та організаціями територій і додержанням тиші в громадських місцях.

В квітні 2019 р. «Муніципальна поліція» була перейменована на «Муніципальну службу правопорядку, а ще через місяць вона стала «Муніципальною вартою».

Опоненти Вінницької міськради вважають «Муніципальну варту» незаконною структурою і називають її «тітушками» очільників Вінниці, котрі утримуються коштом міського бюджету.

2 thoughts on “У ВІННИЦІ ПЛАНУЮТЬ СПИСАТИ БУДІВЛІ «МУНІЦИПАЛЬНОЇ ВАРТИ»

  1. Цілком і повністю згоден з “опонентами міськради”. З іншого боку, що автор мав на увазі “опоненти міськради” нее зовсім логічно зрозуміло. Невже у Вінниці діє альтернативний міськраді орган місцевого самоврядування? Тільки вони можуть бути опопнентами міськраді. В той же час, частина вінницької громади є адекватними активістами, які помічають помилки і зловживання міськради, намагаються вказувати на ці помилки та спонукають їх виправляти. Це не опоненти. Це громадські контролери. Так повинно бути в ідеалі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *