ПРЕЗИДЕНТОМ АРГЕНТИНИ СТАВ АНАРХО-КАПІТАЛІСТ «БОЖЕВІЛЬНИЙ», ЯКИЙ ПІДТРИМУЄ УКРАЇНУ Й ОБІЦЯВ СПАЛИТИ ЦЕНТРОБАНК

Вибори Світ Україна

Крайній правий політик на прізвисько «Божевільний» Хав’єр Мілей, якого не вважали фаворитом другого туру президентських виборів в Аргентині, несподівано переміг – він набрав понад 56% голосів виборців. Його суперник, міністр економіки Серхіо Масса визнав поразку та побажав успіхів новому лідерові.

53-річного зірку Тік-Току, музиканта, економіста і телеведучого зі скуйовдженим волоссям і густими бакенбардами через його різкий стиль і суперечливі висловлювання порівнювали з колишнім президентом США Дональдом Трампом та екс-президентом Бразилії Жаїром Болсонару.

Він зокрема закликав «покинути хворий песо заради долара США» й обіцяв спалити Центральний банк, щоб покінчити з «раком інфляції». Мілей виступав проти абортів, за носіння вогнепальної зброї, обіцяв розірвати зв’язки із ключовими торговими партнерами Аргентини – Китаєм та Бразилією – а також ставив під сумнів кількість жертв військової диктатури та заперечував, що причиною зміни клімату є діяльність людини.

Перед другим туром він зменшив оберти своєї риторики, щоб залучити більш поміркованих виборців. Але на початку передвиборчої кампанії вийшов на сцену з включеною бензопилою. Це символізувало радикальні зміни, які він планує провести в державі, що страждає від економічних проблем.

Хав’єр Мілей називає себе анархо-капіталістом. Відповідно до цієї політичної філософії обіцяє скоротити державні видатки на 15% ВВП та зменшити кількість міністерств в уряді з 18 до 10. В підсумку він планує зменшити роль держави в економічному житті, домогтися зменшення податків, а частину державних функцій передати приватним компаніям.

У вересні 2023 р. Мілей взяв участь у заході в посольстві України в Аргентині, під час якого сфотографувався з послом Юрієм Клименком, тримаючи аркуш паперу з написом «Ми з Україною». Щоправда всі його основні конкуренти, зокрема, Серхіо Масса, зробили теж саме. В Аргентині живе 300-400 тис. мешканців українського походження (серед 47 млн. населення), чиї предки прибули до країни наприкінці XIX або на початку XX сторіччя. Серед них – відомі культурні діячі та спортсмени. Це посприяло тому, що всі основні кандидати в президенти поспішили виявити солідарність з Україною.

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *