ДЛЯ ЗСУ ДУЖЕ ВАЖКА СИТУАЦІЯ В АВДІЇВЦІ

Війна Україна

Ввечері 15 лютого 2024 р. моніторинговий проект DeepState повідомив, що українські військові відійшли з позицій в районі укріпрайона «Зеніт» в Авдіївці. Протягом останніх днів позиції там були в повному оточенні.

«Виродки з бригади «Капєйка» підняли російську ганчірку над Зенітом. Кацапи останні дні активно лізли в даному районі, де наші бійці давали їм відсіч. Останні дні позиції там були в повному оточенні. Сьогодні основні сили відійшли з позицій, але вийти вдалося не всім, тож не все так радісно, як намагаються подати інші», – йдеться у повідомленні DeepState.

Зазначається, що російські окупаційні війська продовжують концентрувати свої сили на ділянці. Ворог буде продовжувати свій рух в район «Хіміка».

Зруйнований коксохімічний завод, який колись був опорою економіки на східному Донбасі, ймовірно, стане останньою українською фортецею в Авдіївці, за яку ведуться бойові дії з 2014 р. Про це у свою чергу пише американське видання The Washington Post.

За словами українських військових, яких цитують американські журналісти, це лише питання часу, коли їм доведеться здати місто – підрозділи вже відступили з деяких позицій, оскільки росіяни почали швидко просуватися.

«Авдіївка потенційно є першим критичним випробуванням для нового головнокомандувача України генерал-полковника Олександра Сирського, якого минулого тижня призначив президент Володимир Зеленський і який має вирішити, як і коли визнавати поразку та відступати», – пише The Washington Post.

На думку американських журналістів, захоплення Авдіївки ознаменувало б найважливішу перемогу Москви на полі бою після провалу українського контрнаступу минулого року, і було б «найяскравішим свідченням того, що російські війська відновлюють ініціативу, оскільки Києву не вистачає солдатів, зброї, боєприпасів, морального духу та грошей».

«Авдіївка має для Росії більше стратегічне значення, ніж Бахмут. Витіснення українців з міста Донецька та його житлових районів, які, як стверджує президент росії володимир путін, регулярно обстрілюють українські війська, може підняти настрій московських військ», – ідеться у публікації The Washington Post.

В той же час, у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), зазначається, що російські війська зазнали під час боїв за Авдіївку дуже великих втрат. Їм потрібен тривалий період відновлення й відпочинку, тому в разі захоплення Авдіївки вони не не зможуть швидко просунутися й окупувати великі населені пункти на захід від міста.

Аналітики зазначають, що найближчі відносно великі населені пункти в цьому районі розташовані щонайменше за 30 кілометрів на захід від Авдіївки. Російські війська не демонструють готовність реалізувати швидке механізоване просування вперед і окупувати ці міста й села у найближчій чи навіть середньостроковій перспективі.

«Російські війська втратили велику кількість живої сили і техніки на захоплення Авдіївки, тож їм, ймовірно, буде потрібен тривалий період консолідації, відновлення та відпочинку, перш ніж вони спробують здійснити подальші скоординовані наступальні дії в цьому районі”, – наголошується у звіті ISW.

З огляду на це, в ISW припускають, що у випадку захоплення Авдіївки, російські війська навряд чи зможуть швидко просунутися далі. Натомість потенційне захоплення міста, щонайбільше, створить умови для подальших обмежених тактичних переваг.

У ранковому зведенні Генерального штабу ЗСУ 16 лютого 2024 р. наголошується наступне:

«В зоні відповідальності ОСУВ «Таврія» на Авдіївському напрямку українські захисники продовжують стримувати ворога, який не полишає спроб оточити Авдіївку. Наші воїни стійко тримають оборону, завдаючи загарбникам значних втрат. Так, Сили оборони протягом минулої доби відбили 28 атак ворога в районах Авдіївки, Ласточкиного та ще 5 атак неподалік Первомайського та Невельського Донецької області. Згідно з прийнятим рішенням, відбувається планове підсилення підрозділів та здійснюється маневр військами на загрозливих напрямках».

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *