У МІНЕНЕРГО АНОНСУВАЛИ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФІВ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ

Війна Економіка Україна

Уряд вивчає різні варіанти фінансування ремонту енергооб’єктів після нових атак росіян, також не виключається підвищення тарифів для населення. Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко в інтерв’ю Bloomberg.

«Залежно від ситуації у липні та серпні ми проситимемо людей максимально економити. Росіяни не зможуть викликати повторення відключень електроенергії 2022 та 2023 рр. Навіть у разі величезних збитків ми матимемо базову генерацію, яка прокриє від 30% до 50% наших потреб», — зазначив Галущенко.

Чиновник не виключив підвищення тарифу на електроенергію для населення та зазначив, що уряд вивчає різні варіанти фінансування ремонту енергооб’єктів.

«Сьогодні ситуація ще складніша, ніж минулого року, оскільки ми втратили багато гідроенергетичної продукції і змушені проводити планові ремонти атомних енергоблоків», – сказав міністр.

Також Галущенко наголосив, що бомбардування Росією українських енергетичних об’єктів в останні тижні були масштабнішими і краще спланованими, ніж атаки попередніх двох років, вивівши з ладу генеруючі потужності та обмеживши постачання електроенергії. В результаті відновлення обладнання та захист енергосистеми стали ключовими пріоритетами уряду, хоча він і намагається оцінити, яких збитків було завдано.

«Руйнування були значними – у виробництві електроенергії та передачі електроенергії. Ситуація складна. Ми досі не розуміємо масштабу збитків, оскільки багато об’єктів все ще лежать у руїнах, і ми не можемо до них дістатися», — пояснив Герман Галущенко.

Загальних збитків офіційно не підраховано, хоча голова Міненерго зазначив, що вони вже вимірюються мільярдами гривень і можуть продовжувати зростати. За його словами, масштаби можуть сягнути мільярдів доларів.

Галущенко повідомив, що Україна шукає необхідне енергетичне обладнання в усьому світі – і зокрема у сусідніх країнах – для заміни свого пошкодженого обладнання. Але це може виявитись марним, якщо країна не матиме достатньо протиповітряної оборони.

Також навесні 2024 р. основними цілями російських ударів стали теплові та гідроелектростанції, що загрожує не лише втратами електроенергії, а й екологічними катастрофами.

«Напади на гідроелектростанції є терористичними актами та військовими злочинами, оскільки вони зачіпають не лише виробництво енергії, а й роботу гребель на річках», – сказав міністр.

«Ми обов’язково спілкуватимемося з людьми. Усі хочуть жити комфортно, але ми маємо враховувати той факт, що зараз існують обмеження», – підсумував Герман Галущенко.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *