КОНФЛІКТ НАВКОЛО ЗЕРНА: ПОЛЬЩА ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ ВІД ВІДКРИТТЯ КОРДОНІВ ДЛЯ УКРАЇНИ ПІСЛЯ 15 ВЕРЕСНЯ

Економіка Світ Україна

Польща підтвердила своє рішення продовжити блокування імпорту зерна з України після 15 вересня, незалежно від того, яке рішення ухвалить Європейська Комісія щодо цього питання. Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

“Польща не дозволить затопити нас українським зерном. Незалежно від того, яким буде рішення чиновників Брюсселя, ми не відкриємо наших кордонів”, – заявив Моравецький у відеоролику, оприлюдненому на сторінці партії “Право і справедливість” у соцмережах. Він також наголосив, що це рішення повинні приймати виключно поляки і вирішувати, який вигляд матимуть справи в їхньому власному домі.

Конфлікт навколо імпорту українського зерна почався весною 2023 року, коли Польща, Словаччина, Угорщина та Болгарія вводили односторонню заборону на імпорт української агропродукції. Єврокомісія у відповідь запровадила обмеження на торгівлю українськими продуктами, такими як пшениця, кукурудза, ріпак і насіння соняшника, спочатку до 5 червня, а потім до 15 вересня.

На початку вересня Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина та Болгарія виступили за подовження заборони на імпорт аграрної продукції з України до кінця цього року. Ці обмеження стали причиною напруженості в стосунках України з окремими країнами та спричинили дипломатичне напруження між Україною і Польщею. Аналітики також вбачають політичний аспект у жорсткій позиції представників правлячої партії Польщі “Право і справедливість” стосовно імпорту зерна з України перед парламентськими виборами, запланованими на 15 жовтня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *