День Святого Валентина відзначають майже всюди, бо це свято любові, яке відоме усьому світу. Хоча, можливо, традиції його відзначення в різних країнах можуть відрізнятися, проте суть і основна мета завжди лишаються незмінними. На перший погляд, історія Дня Святого Валентина може здатися нецікавою, але насправді вона вражає своєю кількістю легенд і подій, пов’язаних з цим святом.
День Святого Валентина: історія свята
Одна з давніх легенд, зокрема біблійна, стверджує, що День Святого Валентина виник приблизно в V столітті нашої ери, хоча події, які послужили основою для встановлення цього свята, сталися ще раніше.
У III столітті в Римі правив імператор Клавдій, який, як і його попередники, мріяв про світове панування. Для цього він видав наказ, який може здатися жорстоким: заборонив всім священикам вінчати молоді пари, а також молодим людям до 20 років заводити дітей, що раніше було досить поширеною практикою. Незважаючи на ці заборони та страх кари, молодий священик на ім’я Валентин таємно вінчав молодих. Його таємний обряд був розкритий, і його засудили до страти. Перед смертю він встиг познайомитися з дочкою тюремного наглядача на ім’я Юлія, яка була сліпою. Валентин залишив дівчині листа у вигляді серця з написом “Твій Валентин”, завдяки чому вона зцілилася та знову почала бачити. В 496 році папа римський Геласій І канонізував Валентина і встановив 14 лютого (день народження священика) як День Святого Валентина.
Святкування Дня Святого Валентина українцями розпочалося у 90-х роках . Це романтичне свято стало популярним завдяки поширенню культурної традиції, а не релігійних обрядів. Українці відзначають День Святого Валентина, як день кохання та вираження ніжних почуттів одне до одного. Це свято стало важливим аспектом , де люди обмінюються подарунками, вітаннями та проявами любові. Хоча Православна церква вшановує пам’ять трьох святих Валентинів у різні дати, а в католицькій церкві святий Валентин вважається покровителем тих, хто страждає на нервові захворювання, в Україні День Святого Валентина здобув широку популярність як свято, присвячене коханню та романтиці.
______________________________________
Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням