АСОЦІАЦІЯ МІСТ УКРАЇНИ ПРОТИ УРЯДОВОЇ ІНІЦІАТИВИ ВИЛУЧИТИ З МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ 85 МІЛЬЯРДІВ

Україна Економіка

Асоціація міст України (АМУ) виступає проти положень урядового законопроекту №10037, які передбачають вилучення у громад «військового» податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).

Як зазначає АМУ, 12 вересня 2023 р. у парламенті зареєстровано урядовий законопроект №10037 про внесення змін до Бюджетного кодексу, який, зокрема, передбачає вилучення з місцевих бюджетів ПДФО від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу за період з 1 жовтня 2023 р. по 31 грудня 2024 р.

«Для бюджетів територіальних громад це втрата 20 млрд. грн. у 2023 р. і 65 млрд. грн. у 2024 р. Асоціація міст України, яку очолює мер Києва Віталій Кличко, звернулась до президента України Володимира Зеленського, до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука та до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з ініціативою про зустріч, під час якої голови сільських, селищних та міських громад готові обґрунтувати важливість збереження «військового» ПДФО в бюджетах місцевих рад для збереження унікальної системи забезпечення ЗСУ.

В Асоціації міст України зазначають, що кошти, які планується забрати у громад, хочуть віддати Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації на здійснення заходів із закупівлі спеціальної техніки та обладнання (50%) та Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості України на реформування та розвиток оборонно-промислового комплексу (50%).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *