ПРАВООХОРОНЦІ ЗВІТУЮТЬ, ЩО ВЖЕ ВТРЕТЄ ВИКРИЛИ МАХІНАТОРА МАЦИПУРУ НА ТИХ ЖЕ ОБОРУДКАХ

Вінничина Кримінал Прокуратура

Прес-служба Вінницької обласної прокуратури у притаманній їй манері повідомила про дуже цікаву кримінальну справу, але без прізвищ фігурантів. Хоча вона стосується широко відомого у вузьких колах діяча, якого вже декілька років судять у різних судах за аналогічні злочини.

За інформацією прокурорської прес-служби, Вінницька окружна прокуратура скерувала до Вінницького міського суду обвинувальний акт стосовно директора товариства з обмеженою відповідальністю, який обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене у великих розмірах) та ч. 1 ст. 366 КК України (видача службовою особою завідомо неправдивого офіційного документа) Кримінального кодексу України.

Досудовим розслідуванням установлено, що у 2019 році між сільською радою Вінницького району та товариством з обмеженою відповідальністю, укладено підрядний договір на виконання робіт щодо нового будівництва амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

За висновком експерта, до актів виконаних будівельних робіт, за які перераховано виконавцю кошти, включено роботи, які підрядник не виконував  загальною вартістю 350 тис. грн. Саме такі збитки понесла територіальна громада.

За інформацією «Ми Вінничани», мова йде про В’ячеслава Маципуру з Липовця, керівника і бенефіціара ТОВ «Жил Сіті Буд». 13 вересня 2019 між Якушинецьким сільським головою, майором міліції у відставці Василем Романюком (у 2020 р. він переобрався якушинецьким сільським головою, як висуванець» Української стратегії Гройсмана») та директором ТОВ «Жил Сіті Буд» В’ячеславом Маципурою був укладений підрядний договір на нове будівництво Якушинецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «Вінницький районний центр первинної медико-санітарної допомоги Вінницької районної ради» у селі Якушинці на суму 8 957 770 грн. Ну, а далі усе пішло так, як описують правоохоронці. Карна справа була відкрита ще у 2021 р., але про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень за ч. 4 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 КК України Маципурі було повідомлено лише 25 березня 2024 р.

В той же час, В’ячеслава Маципуру у Барському районному суді з 2020 р. судять по іншій справі. Його звинувачують (ч. 3 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України) у аналогічній схемі розтрати бюджетних коштів шляхом внесення недостовірних відомостей до актів приймання виконаних будівельних робіт. ТОВ «Жил Сіті Буд» у 2017 р. уклало договір підряду з відділом освіти Барської райдержадміністрації на капітальний ремонт одного з приміщень Комаровецької школи у селі Комарівці на загальну суму 634 461,73 грн. За версією слідства, в підсумку загальна вартість приписаних, але невиконаних робіт склала від 67 328,32 до 98 144,31 грн.

В’ячеслав Маципура є фігурантом ще одного криміналу. У 2019 між КНП «Вінницька центральна районна клінічна лікарня» та ТОВ «Жил Сіті Буд» було укладено договір на утеплення стін та заміна покрівлі будівлі лікарні по вулиці Хмельницьке шосе на суму у декілька мільйонів гривень. І знову шляхом внесення недостовірних відомостей до актів приймання виконаних будівельних робіт значна частина коштів була присвоєна. З 2020 р. обвинувачення (ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України) щодо Маципури розглядається у Вінницькому міськсуді.
За інформацією «Ми Вінничани», ТОВ «Жил Сіті Буд» В’ячеслава Маципури за час свого існування з 2016 р. уклало 134 договори на виконання будівельно-ремонтних робіт на загальну суму 314.85 млн. грн. Незважаючи на кримінальні справи, очікується підписання ще 8 договорів на суму 40.77 млн. грн.

___________________________________________

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *