Приблизно 9 тонн червонокнижної риби загинуло в аквафермі на Ладижинському водосховищі на Вінниччині. Це включає близько 3 000 екземплярів риби, включаючи маточні поголів’я осетра та білуги. Інцидент трапився 3 жовтня.
Місце події було обстежено співробітниками Державної екологічної інспекції, Держпродспоживслужби, поліцією та прокуратурою регіону. Зараз інформація про інцидент внесена до єдиного реєстру досудових розслідувань, і триває слідство, повідомляють у Вінницькому рибоохоронному патрулі.
Ця риба вирощувалася в аквафермі під назвою Ukrainian Caviar Berry. Представники ферми повідомили, що смерть риби спричинила викид у воду значної кількості шкідливих речовин. Це вважається однією з причин миттєвої загибелі білуги, Ленського осетра, Азовського осетра та гібрида білуги (бестера).
“Ми завжди вважали, що створюємо майбутнє, адже осетри живуть понад сто років, і найкращий урожай нашої ікри побачать наші онуки. На жаль, не все в наших силах. Ми не можемо зупинити забруднення води в річці Південний Буг. Величезний резервуар на річці, в якому росли наші осетри, тепер виглядає як зливна яма”, – зазначається в повідомленні на сторінці Ukrainian Caviar Berry в соціальній мережі Facebook.
Українська компанія Ukrainian Caviar Berry розташована у місті Ладижин на Вінниччині та займається вирощуванням ікри з 2017 року. Вони були відомі своєю практикою “доїння” риби для отримання ікри, зберігаючи рибу живою.
Зараз проводиться інструментально-лабораторне дослідження відібраних проб на наявність забруднюючих речовин. Результати дослідження будуть оголошені пізніше, повідомили у Державній екологічній інспекції Вінниччини.


Мабуть треба було зробити так: один резервуар з рибою залишити відкритим для річкової води а інші мають бути закритими і відкриватися для обміну води. Тобто якщо в першому все добре то відкрити і інші для води якщо не добре то не відкривати доки не очиститься вода.