ВІД КИЄВА ДО ТИВРІВА, ВІД КНЯЗЄВА ДО РАТУШНЯКА: СУДДІ-ХАБАРНИКИ ПРОДОВЖУЮТЬ ОТРИМУВАТИ НАДВЕЛИКИ ЗАРПЛАТИ КОШТОМ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ

Вінничина Боротьба з корупцією Кримінал Суд

225 тис. грн. зарплатні отримав у лютому 2024 р. колишній голова Верховного Суду Всеволод Князєв. підозрюваний в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі (ч. 4 ст. 368 КК України) Князєв у кінці січня покинув СІЗО після того, як Вищій антикорупційний суд (ВАКС) зменшив йому заставу, майже рік він не здійснює правосуддя, але зарплата йому нараховується. На це звернули увагу журналісти проекту Prosud, спрямованого на контроль діяльності суддів.

А «Ми Вінничани» вкотре звертають увагу на голову Тиврівського райсуду Ігоря Ратушняка, якого ВАКС за отримання хабаря у розмірі 4620 доларів США 12 грудня 2023 р. засудив до 7 років позбавлення волі. Ратушняк оскаржив свій вирок у Апеляційній палаті ВАКС, і поки триває розгляд апеляції, він продовжує здійснювати правосуддя і, відповідно, отримувати чималеньку зарплату. Про що можна пересвідчитись на сайті Тиврівського райсуду.

Складається враження, що навіть при підтвердженні вироку Ратушняка у апеляції і переїзду судді у вінницьку виправну колонію №86, його навіть і тоді ніхто не відсторонить від здійснення правосуддя.

У серпні 2021 р. суддя Ратушняк за ухвалення рішення щодо визнання за фізособою права власності на земельний пай площею 3,09 га зажадав 120 тис. грн (з розрахунку 40 тис. грн. за гектар). Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) спільно з співробітниками Управління стратегічних розслідувань Нацполіції Вінницької області задокументували два факти передачі через посередника частини хабаря – 3000 та 1620 доларів США.17 вересня 2021 р. НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили Ратушняку про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України, 10 лютого 2022 р. відповідний обвинувальний акт було скеровано у ВАКС, який відносно Ратушняка обрав запобіжний захід у вигляді застави 3,5 млн. грн. та низки особистих зобов’язань. Спочатку Вищою радою правосуддя Ратушняк був відсторонений від здійснення правосуддя, але вже на початку 2022 р. повернувся на роботу, будучи за рішенням ВАКС відстороненим лише від адмінпосади голови райсуду.

В той же час, ані повідомлення про підозру Ратушняку, ані розслідування карної справи щодо хабаря, пов’язаного з правом власності на земельну ділянку, не стали на заваді справжньої «любові» судді до землі. Згідно з поданою ним декларацією, протягом 2021-2022 рр. земельні активи Ратушняка суттєво розширилися – він та його дружина стали власниками земельних ділянок у вінницькій області площею 999 кв. метрів, 2500 кв. метрів, 24769 кв. метрів, 23577 кв. метрів, 25860 кв. метрів, 15000 кв. метрів, та п’яти ділянок по 20000 кв. метрів. Також у власності судді опинився житловий будинок площею 255,2 кв. метрів, квартира площею 83,4 кв. метрів, три земляні загати (греблі) і три ставкові дамби, – це на Вінниччини, у власності дружини Ратушняка зявилася квартира у Болгарії площею 55,93 кв. метрів.

Згідно з декларацією Ігоря Ратушняка, його зарплата, як судді, у 2022 р. щомісяця складала у середньому 102 тис. грн.

Довідка щодо екс-голови Верховного Суду Всеволода Князєва.

15 травня 2023 р. НАБУ заявило про викриття масштабної корупції у Верховному Суді. Правоохоронці затримали тодішнього голову Верховного Суду Всеволода Князєва.

Під час пленуму Верховного суду 140 суддів підтримали висловлення Князєву недовіри. Також була ухвалена постанова пленуму про припинення повноважень голови Верховного суду.

18 травня Вища рада правосуддя дала дозвіл на утримання Князєва під вартою.

Того ж дня ВАКС обрав Князєва запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення 107,3 млн. грн. застави. Надалі Апеляційна палата ВАКС декілька разів зменшувала суму застави: спочатку до 75 млн. грн., згодом – до 55 млн. грн., потім – до 45 млн. грн., до 35 млн. грн., до 27 млн. грн., і, нарешті, – до 18,168млн. грн. 31 січня 2024 р. Князєва було звільнено з-під варти після внесення застави розміром 18,168 млн. грн.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *