НАВІЩО УЛЮБЛЕНИЙ ЕКС-ПРОКУРОР ГРОЙСМАНА «ЗАЧИСТИВ» КЕРІВНИЦТВО АГЕНЦІЇ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ВІННИЧЧИНИ

Вінниця Вінничина Економіка

Як тільки у Наглядову раду «Агенції регіонального розвитку Вінницької області» офіційно очолив голова Вінницької облради В’ячеслав Соколовий і до її складу увійшла нещодавно обрана ректоркою Вінницького медуніверситету Вікторія Петрушенко, в «Агенції» відбулася «зачистка» керівництва.

Агенції регіонального розвитку в Україні були створені за прикладом аналогічних інституції у європейських країнах, які накопичили позитивний досвід по «витягуванню» депресивних регіонів з економічної «ями». У Європі Агенції регіонального розвитку є незалежними від влади, достатньо автономними і фінансово забезпеченими інтелектуальними структурами, здатними виступати активними гравцями у прогнозуванні та проектуванні регіонального розвитку.

Згідно з українським законодавством, Агенціїя регіонального розвитку – це неприбуткові небюджетні установи, які допомагають місцевій владі втілювати регіональну стратегію розвитку і працюють, як офіс з надання консультацій щодо підготовки та реалізації програм і проектів регіонального розвитку та сприяють підвищенню інвестиційної привабливості регіону.

Засновниками «Агенції регіонального розвитку Вінницької області» стали:

  • Вінницька обласна Рада;
  • Вінницька обласна державна адміністрація;
  • Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування;
  • Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова;
  • Вінницький національний технічний університет.

П’ять представників засновників входять у Наглядову раду , яка затверджує склад Конкурсної комісії, а остання призначає керівника «Агенції».

Базарники і гопники з партії «Українська стратегія Гройсмана», які після місцевих виборів-2020 отримали на Вінниччині і у Вінниці моновладу, через свій обмежений інтелект, скоріш за все, не розуміли навіщо ця Агенція регіонального розвитку взагалі потрібна і як її можна пристосувати до «освоювання» бюджетних та інвестиційних коштів, тобто до святої справи, заради якої «стратеги» коріннями врослися у керівні посади. Тому з 2017 р. «Агенцію» очолювала Наталія Гижко. Враховуючи те, що вона колишня дружина Андрій Гижко, екс-заступника голови Вінницької облдержадміністрації а нині депутата облради від партії «Європейська Солідарність», можна було, звісно сперечатись, наскільки вона незалежна від влади. Але ніщо не передвіщало її ротацію. Бо вінницькі можновладці розглядали очолювану нею структуру, як майданчик для ритуальної балаканини.

Усе змінилося у липні 2022 р. після прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо засад державної регіональної політики та політики відновлення регіонів і територій», коли роль агенцій регіонального розвитку у реалізації державної регіональної політики в регіонах була значно розширена.

Десь півтора року «стратегам» знадобилося на те щоб «переварити» зміни до законодавства, і збагнути, що тепер дозволяється їх улюблена «тема» – фінансове та матеріально-технічне забезпечення діяльності Агенції регіонального розвитку можна здійснювати за рахунок коштів та майна засновників.

Але першим ділом, у січні 2024 р. на сесії Вінницької облради депутати проголосували за призначення члена Наглядової ради «Агенції регіонального розвитку Вінницької області». Цим членом став голова облради В’ячеслав Соколовий. В той же час, той самий  Соколовий і без усіляких призначень облрадою і роком раніше, і ще раніше вже позиціонувався головою Наглядової ради «Агенції регіонального розвитку Вінницької області» і у цій якості головував на відповідних засіданнях.

Після поповнення Наглядової ради скандальною ректоркою Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова Вікторія Петрушенко, відбулися і зміни директорки «Агенції». Затверджена Наглядовою радою Конкурсна комісія багаторічну очільницю «Агенції» Наталія Гижко «забракувала», проголосувавши за призначення на її місце Єлизавети Савчук.

Єлизавета Савчук – пряма підлегла В’ячеслава Соколового, вона обіймає посаду начальника управління по зв’язках з органами місцевого самоврядування, міжнародного та міжрегіонального співробітництва, проектної діяльності та сприяння інвестиціям виконавчого апарату Вінницької облради. Тобто, «Агенція регіонального розвитку Вінницької області», як незалежна від влади структура перестала існувати навіть апріорі.

Щодо здобутків Єлизавети Савчук на ниві міжнародного та міжрегіонального співробітництва широкому загалу відомо лише те, що вона у 2022 р. одружилася з громадянином Молдови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *