У МІСЬКРАДІ ХОЧУТЬ, ЩОБ ЗА ПОСЛУГИ, ЯКІ НАДАЄ МОЖНОВЛАДЦЯМ «ВІТА», ВІННИЧАНИ ЗАПЛАТИЛИ МІЛЬЙОН ДОЛАРІВ США

Вінниця Аналітика Громадські слухання

1 млн. 373 тис. доларів США хоче витратити Вінницька міськрада у 2024 р. на утримання комунальних підприємств «Радіокомпанія «Місто над Бугом» та Інформаційно-телевізійного агентства «ВІТА». Це якщо міряти зеленими портретами Джорджа Вашингтона згідно чинному курсу валют НБУ. У вітчизняних грошових знаках на комунальні медіа планується витратити відповідно 14 млн. 604 тис. грн. та 36 млн. 758 тис. грн., а разом – 51 млн. 362 тис. грн.

«Місто над Бугом» та «ВІТА» відверто обслуговують інтереси регіональної владної верхівки, здійснюючи системний піар вождів містечкової партії «стратегів Гройсмана», котра утримує монобільшість у Вінницькій міськраді та Вінницькій облраді.

Видатки на «ручні» медіа, які заклали очільники Вінницької міськради у проект бюджету Вінниці на 2024 р.

15 грудня 2023 р. під час громадських обговорень проекту бюджету Вінниці на наступний рік було запропоновано відмовитись від фінансування коштом платників податків, зокрема, телекомпанії «ВІТА», бо така «ВІТА» містянам зовсім не потрібна.

– Ні, «ВІТА» потрібна громаді, – узялась доводити протилежне директорка департаменту у справах засобів масової інформації та зав’язків з громадськістю Вінницької міськради Наталія Конончук, яка свого часу сама 10 років пропрацювала у телекомпанії «ВІТА».

«Віта працює в межах журналістських стандартів і висновки щодо їх діяльності повинні робитись фахово», – наголошувала Конончук.

І вже наступного дня «ВІТА» вкотре довела свою «потрібність», висвітливши по «журналістськими стандартами» громадські обговорення проекту бюджету, що відбулись напередодні. Згідно звіту «ВІТИ», слухання пройшли на «ура» і їх підсумком «стала підтримка визначеного курсу територіальної громади».

У реальному житті під час обговорення проекту бюджету вносились пропозицій, які радикально суперечили «визначеному курсу». Лунали запитання щодо доцільності витрат згідно з «визначеним курсом», – і на ці запитання притомної відповіді отримано не було. Нарешті, були дискусії, зокрема, про премії керівників Вінницької міськради. Але у паралельній реальності, яку формує «ВІТА» в свідомості читачів-глядачів, нічого такого не відбувалось.

Це вже не говорячи про відношення до формату самих слухань. А відношення було різне.

«15 грудня 2023 року відбулися фіктивні громадські обговорення щодо бюджету Вінниці на 2024 рік. Вінницька міська рада в особах заступників міського голови Матусяка, Откидача, Очеретного, Якубович намагалися представити громадськості бюджет виживання, але в ньому виявились благоустрої та фінансування своєї свити на сотні мільйонів. Під час обговорень заступник Очеретний заявив, що від премій не відмовиться ніколи. Маємо відзначити, що в залі була більшість працівників міської ради, представлена як громадськість, ці люди і проголосували одностайно, як їм веліли», – таку погляд, наприклад, висловив лідер громадської організації «Ліга Справедливості України» Віталій Дужак.

Звісно, таких думок, що не відповідають «генеральній лінії», «ВІТА» також не «помітила».

Ну, і про так звані, «стандарти». «Визначений курс» у вигляді фінансування з бюджету «ручних» телерадіокомпаній напряму суперечить курсу України на євроінтеграцію і Закону України «Про медіа». Згідно зі стандартами Ради Європи, пряме володіння й управління медіа органами місцевого самоврядування не допускається. Бо це не дозволяє гарантувати незалежність таких медіа та не дозволяє уникнути впливу власника, який має політичні інтереси. Саме тому Україна зобов’язалась перед Радою Європи реформувати місцеві комунальні теле- і радіоорганізацій згідно з прийнятим Законом «Про медіа», який вступив в силу 31 березня 2023 р., але з поправками на війну. Усі комунальні компанії мають завершити реформу за шість місяців після закінчення воєнного стану. І є чотири сценарії для їхнього майбутнього: реорганізація в комунальне унітарне (некомерційне) підприємство, вихід зі структури власності місцевої влади та передача його колективу або приватному власнику, припинення діяльності або анулювання ліцензії, якщо компанія не вдаватиметься до жодних змін.

Але очільники Вінницької міськради вирішили «включити дурників» і, замість реформування комунальних медіа згідно законодавства, користуючись продовженням війни, хочуть і надалі піарити себе улюблених коштом платників податків.

Причому, у міськраді впевнені, що війна не закінчиться до 2026 р., в зв’язку з чим планують ще, як мінімум, два роки користуватись послугами «пригодованих» ЗМІ, витрачаючи на це шалені гроші. Про це свідчить відкоригована «Програма висвітлення діяльності Вінницької міської ради, її виконавчих органів, фінансової підтримки (дотації) комунальним підприємствам засобів
масової інформації у 2021-2025 рр.».

До речі. Згідно поданих останніх декларацій у НАЗК:

  •  середня зарплата директорки Інформаційно-телевізійного агентства «ВІТА» Ірини Форманюк у 2022 р. складала 37 364 грн. у місяць;
  • середня зарплата директора комунального підприємства «Радіокомпанія «Місто над Бугом» Ігоря Голуба у 2020 р. складала 44 384 грн. у місяць;
  • середня зарплата директорки департаменту у справах засобів масової інформації та зав’язків з громадськістю Вінницької міськради Наталії Конончук у 2020 р. складала 26 447 грн. у місяць.

Як 15 грудня 2023 р. насправді пройшов захід під назвою «громадські обговорення проекту бюджету Вінниці на 2024 рік» – у відеозвіті каналу «Ми Вінничани»:

1 thought on “У МІСЬКРАДІ ХОЧУТЬ, ЩОБ ЗА ПОСЛУГИ, ЯКІ НАДАЄ МОЖНОВЛАДЦЯМ «ВІТА», ВІННИЧАНИ ЗАПЛАТИЛИ МІЛЬЙОН ДОЛАРІВ США

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *