ЗЕМЕЛЬНИЙ АФЕРИСТ СУДДЯ ШЛАПАК ДОМІГСЯ ПОЖИТТЄВОГО УТРИМАННЯ КОШТОМ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ

Вінниця Оборудки Суд

28 травня 2024 р. Вища рада правосуддя (ВРП) розглянула матеріали щодо звільнення за загальними обставинами суддів. І було прийняття рішення про звільнення чергових двох суддів відповідно з поданими ними заявами про відставку. В тому числі ВРП звільнила сумновідомого суддю Вінницького міськсуду Дмитра Шлапака.

Дмитро Шлапак, колишній помічник прокурора Замостянського району Вінниці, який у 2009 р. перекваліфікувався у суддю Замостянського райсуду Вінниці, а у 2012 р. став суддею Вінницького міськсуду, ще минулого року намагався піти на пожиттєву пенсію, але у ВРП йому відмовили через брак необхідного суддівського стажу.

Як відомо, звільнення судді з посади за загальними обставинами – це можливість піти у відставку, маючи не менше 20 років суддівського стажу. Розмір так званої суддівської пенсії залежить від зарплатні судді (виплати від 50 до 90% залежно від стажу). Згідно з податковою декларацією Дмитра Шлапака, у 2023 р. він отримував у Вінницькому міськсуді у середньому 105,8 тис. грн. зарплати щомісяця.

Суддя Шлапак відомий у Вінниці і за її межами завдяки участі у зухвалих земельних аферах. Зокрема, через захоплення землі навколо заплави річки Вишня, яку незаконно приватизували суддівські та прокурорські родини. Землю спочатку прихопила релігійна організація «Незалежна релігійна громада євангельських християн баптистів «Дванадцять апостолів». Серед співзасновників цієї організації були батьки братів-прокурорів Попеско з Вінницької обласної прокуратури та батьки вінницького судді Дмитра Шлапака. «Ми Вінничани» присвячували оборудці власне журналістське розслідування.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *