ПАРЛАМЕНТ ПРОГОЛОСУВАВ ЗА ЗАГАЛЬНОВІЙСЬКОВУ ПІДГОТОВКУ У ШКОЛАХ І ПРОФТЕХАХ: ЩО ПЕРЕДБАЧАЄТСЯ?

Війна Освіта Україна

Депутати парламенту 22 травня 2024 р. 297-ма голосами «за» ухвалили закон щодо удосконалення системи початкової загальновійськової підготовки. Ухвалений у цілому закон запроваджує у школах, ліцеях та технікумах загальновійськову підготовку замість існуючої допризивної. Загальновійськова підготовка здійснюватиметься у рамках навчального предмета «Захист України». Про це повідомив депутат Верховної Ради від фракції «Голос», перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики України Ярослав Железняк.

«Замість допризовної підготовки пропонується запровадити початкову загальновійськову підготовку: Початкова загальновійськова підготовка реалізується на третьому рівні повної загальної середньої освіти та проводиться в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти та інших закладах освіти, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності на відповідному рівні повної загальної середньої освіти, шляхом викладання навчального предмета «Захист України» та здійснення заходів спрямованих на військово-патріотичне виховання», – зазначив Ярослав Железняк.

Також нардеп наголосив, що розробку та затвердження програм з навчального предмета «Захист України» здійснюватиме центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах освіти і науки – за погодженням з Міноборони.

Більше деталей розкрив ініціатор законопроекту, депутат від фракції «Слуга Народу», член парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук.

Грищук впевнений, що вдосконалення системи початкової загальновійськової підготовки та актуалізація її вмісту є зараз життєво важливою для держави.

«Після завершення війни, загроза з півночі нікуди не зникне. Тому надзвичайно важливо в системі середньої освіти вчити наших учнів захищати Україну. Це не тільки і не стільки про те, як це робити, скільки про те, навіщо потрібно це робити», – зазначив нардеп.

Грищук також пояснив, що запропоновані ним ініціативи вносять зміни до низки статей одразу у кількох чинних законах, зокрема, «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про оборону України», «Про освіту», «Про основи національного спротиву».

«Зараз існують два поняття, що визначають систему підготовки, – допризовна та початкова загальновійськова підготовка, які суперечать один одному. Законопроект об’єднує ці два поняття, тобто усуває колізію», – зазначив Роман Грищук.

Давно застарілими він вважає також підзаконні нормативні акти, що «розділяють дівчат та хлопців під час вивчення предмета «Захист України» та обмежують навчання жінок у закладах вищої освіти, які хочуть викладати предмет». І новий закон у цій частині їх актуалізує.

Окрім того, ухваленим законопроектом запроваджено модульну систему викладання. Кожен модуль присвячено окремій темі, як то домедична допомога, цивільний захист, інформаційна безпека.

У школах та інших навчальних закладах більше не буде застарілих тем на кшталт стройової підготовки. Натомість більше уваги приділятиметься донесенню до молоді розуміння важливості захисту своєї держави та вивчення нових технологій, які використовуються у сучасній війні.

Закон також створює передумови для залучення ветеранів, а також громадські й ветеранські організації до викладання предмета, або окремих модулів.

«Уряд виділив 1,74 млрд. грн. для оновлення центрів «Захисту України», закупівлі обладнання та інтерактивних тирів та підвищення кваліфікації вчителів», – підсумував Роман Грищук.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *