КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС СТАНЕ ТОВЩЕ: РАДА ПРОГОЛОСУВАЛИ ЗА БОРОТЬБУ З КОЛ-ЦЕНТРАМИ

Україна Кримінал

Верховна Рада у першому читанні 267 голосами «за» проголосувала за законопроект №10190 про боротьбу з Call-центрами. Мета законодавчої ініціативи – посилити боротьбу з так званими чорними Call-центрами, які завдяки заволодінню персональними даними виманюють у людей гроші.

Про це повідомив нардеп від «Голосу», перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

Нардеп Железняк зазначив: прийнятий за основу законопроект доповнює Кримінальний кодекс України новими статтями. Зокрема:

  • електронно-комунікаційне шахрайство (ст. 190-1)
  • створення, керівництво електронно-комунікаційною шахрайською організацією, а також участь у ній (ст. 255-4)
  • залучення до участі в електронно-комунікаційній шахрайській організації.

«Прийняття законопроекту дозволить правоохоронним органам притягати до відповідальності осіб, які вчиняють шахрайські дії з використанням електронної комунікації та/або технічних засобів електронних комунікацій», – йдеться у пояснювальній записці до документа.

У пояснювальній записці наголошується, що сьогодні в Україні, «особливо в умовах дії правового режиму військового стану», існує безліч видів шахрайських схем, що відпрацьовуються на споживачах фінансових послуг. Зокрема, викрадання грошей з банківського рахунку шляхом введення в оману його власника, який «добровільно передає персональну інформацію про себе».

Інший варіант схем – викрадення персональної інформації за допомогою фішингових схем. Що стає основою для викрадення грошей.

«Прийняття законопроекту забезпечить встановлення відповідальності за протиправний збір, зберігання, обробку та використання персональних даних, інформації, що містить банківську таємницю … створення, керівництво електронно-комунікаційною шахрайською організацією, а також за участь та притягнення до участі у такій», – зазначається у пояснювальній записці до проголосованого у першому читанні законопроекту.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *