ЗЕЛЕНСЬКИЙ ДАВ СТАРТ МОБІЛІЗАЦІЇ З 25 РОКІВ ТА ПОВТОРНОМУ ПРОХОДЖЕННЮ ВЛК ОБМЕЖЕНО ПРИДАТНИМИ

Війна Зеленський ЗСУ Україна

Президент Володимир Зеленський підписав закон про зниження граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25 років. Про це стало відомо з повідомлення на сайті Верховної Ради.

Закон №9281 Верховна Рада проголосувала ще 30 травня 2023 р., а 5 червня того ж року документ передали на підпис голові держави. Однак відтоді він лежав без підпису 10 місяців. В той же час, Конституція визначає максимальним терміном для підпису або ветування президентом прийнятого у парламенті закону – 15 днів.

2 квітня 2024 р. на сайті Верховної Ради з’явилась вказівка, що закон повернуто з підписом президента.

У тексті самого закону вказано, що він набирає чинності з наступного дня з дати його опублікування.

Донині на строкову військову службу призивалися придатні для цього за станом здоров’я громадяни, яким до дня відправлення до військових частин виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мали права на звільнення або відстрочку від призову. При цьому на військовий облік військовозобов’язаних підлягали взяттю громадяни, які досягли 27-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників. Тепер громадяни повинні перебувати на військовому обліку призовників до 27 річного віку.

2 квітня 2024 р. на сайті Верховної Ради також з’явилось повідомлення, що Володимир Зеленський підписав ще один закон, прийнятий Верховною Радою 21 березня 2024 р. А саме закон №10313, згідно з яким, зокрема, громадяни, визнані обмежено придатними, мають пройти повторний медичний огляд.

Документ передбачає скасування поняття «обмежено придатний» до служби в лавах Сил оборони. Тепер чоловіки, які, за висновками Військово-лікарської комісії (ВЛК), раніше були визнані обмежено придатними, мають пройти повторний медогляд протягом дев’яти місяців після набуття чинності закону.

Закон набирає чинності через один місяць із дня, наступного за днем його опублікування.

У цьому ж законі прописано норми щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист та передбачена можливість для військовослужбовців перебувати на лікуванні до 12 місяців, зокрема за кордоном, та без потреби через 4 місяці проходити ВКЛ.

Військовослужбовці ЗСУ мають право отримати одноразову відпустку при народженні дитини зі збереженням грошового забезпечення в повному розмірі.

У законі також визначається, що «розмір одноразової грошової допомоги, що виплачується у разі загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов’язків військової служби, не може становити менше ніж 15 000 000 гривень».

Крім того, впроваджуються норми проти дискримінації за статтю та проти сексуального домагання. Йдеться про «забезпеченням рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, недопущенням насильства за ознакою статі, сексуальних домагань, правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості».

Також у законі зазначено, що військовослужбовці матимуть ті ж права на свободу слова в медіа та соцмережах, що й інші українці.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *