ЯКА КОРИСТЬ ІМБИРУ І КОМУ ЙОГО НЕ РЕКОМЕНДУЮТЬ

Здоров'я

У складі імбиру є вітаміни А, В, С, необхідні амінокислоти та мікроелементи магній, залізо, натрій, калій, цинк та фосфор. Це обумовлює доволі широкий спектр його застосування. Імбир стимулює роботу імунної системи, укріплює організм і допомагає у боротьбі з вірусами та інфекціями, особливо в період простудних захворювань.

При застудах, грипі, болісних відчуттях у горлі і тому подібних явищах корінь імбиру допомагає, завдяки своїм антисептичним властивостям і потогінному ефекту. А ще він чудово зігріває. Напій із кореня імбиру усуває кашель, викликаний бронхітами.

При розладах системи травлення імбир  нормалізує апетит, активізує вироблення шлункового соку, позбавляє від нетравлення, перемагає печію і відрижку. При виразці корінець імбиру, включений у спеціальну дієту, сприятиме більш легкому протіканню недуги і якнайшвидшому зціленню. Але дієта з імбиром рекомендується лише за умови відсутності гострої форми запального процесу.

Імбир при висипаннях на шкірі і алергічних реакціях організму нейтралізує дію токсинів і мінімізує наслідки отруєння. Є серед його переваг легкий, не агресивний проносний вплив.

Корінь імбиру під час застуд , але розумно буде застосовувати його і як профілактичний. Антиоксидантні властивості кореневища допоможуть підтримувати імунітет.

Відомо, що корінь імбиру добре впливає на пам’ять і розумову діяльність людини, оскільки він покращує і мозковий кровообіг.

Існують дані щодо результативності імбиру у боротьбі з гіпертонією і атеросклерозом. Цей корисний корінь зміцнює судини і підвищує їхню еластичність, нормалізує тиск. Потрапляючи у шлунково-кишковий тракт, імбир знижує тиск, розріджуючи кров і розслабляючи м’язи, що оточують судини.

При болях у м’язах, артриті і артрозі, а також при ревматизмі і набряках, користь імбиру проявить себе у повну силу.

Корисний імбир для схуднення – він прискорює метаболічні процеси, допомагаючи більш активно витрачати калорії.

Важливий імбир для жіночого здоров’я – при гінекологічних розладах він буде незамінним помічником, а скільки є позитивних відгуків про те, який незамінний корінь імбиру для чоловіків, адже він покращує потенцію.

Стоматологи чудово знають, у чому користь імбиру, адже достатньо трохи потримати у роті шматочок очищеного кореня і злегка надкусити його, щоб освіжити дихання і покращити стан ясен. Також має антисептичні властивості.

Не рекомендується приймати імбирний чай:

– при кишково-шлункових захворюваннях (ентериті, виразці, коліті, гастриті), він може завдати шкоди і без того пошкодженій слизовій оболонці органів шлунково-кишкового тракту);

– при цирозі печінки, гепатиті, жовчнокам’яній хворобі;

– при будь-яких видах кровотеч;

– при високому артеріальному тиску, ішемічній хворобі серця, передінфарктному стані;

– при температурі тіла понад 39 ºС;

– при вагітності у другому і третьому триместрі;

– за наявності алергічної реакції.

Також з обережністю до цього напою слід ставитися під час прийому препаратів, які мають стимулюючий вплив на роботу серця, знижують тиск і стабілізують серцевий ритм. Якщо одночасно прийняти препарат і випити імбирний чай, може з’явитися ефект передозування.

Категорично не можна приймати напій разом з препаратами, які розріджують кров, оскільки корінь має таку ж властивість.

Маленьким дітям дозволяється давати напій в обмеженій кількості і лише після консультації з педіатром.

Перед тим як пити чай, слід переконатися, що він для вас не протипоказаний.

___________________________________________________________

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *