“ПАПУГОВА ЛИХОМАНКА” ПОШИРЮЄТЬСЯ ЄВРОПОЮ: ЩО ЦЕ ЗА ХВОРОБА?

Здоров'я Світ

Розповсюдження орнітозу, відомого як пситтакоз, в країнах ЄС зросло на початку 2024 року. Ця бактеріальна інфекція, відома як “папугова лихоманка”, призвела до смерті п’ятеро осіб у Європі. Спалах виявили у країнах ЄС, зокрема в Австрії, Данії, Німеччині, Швеції та Нідерландах.

Про це повідомляє сайт Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Статистика щодо поширення хвороби в кожній з цих країн є тривожною. Наприклад, у Австрії, де зазвичай щорічно фіксується два випадки орнітозу, за 2023 рік було 14 підтверджених випадків, а ще чотири були зафіксовані до березня 2024 року. У Данії, де зазвичай реєструється від 15 до 30 випадків щорічно, станом на 27 лютого 2024 року зафіксували 23 випадки. Варто відзначити, що кількість хворих може бути набагато вищою, ніж заявлено, згідно з Всесвітньою організацією охорони здоров’я. У Німеччині та Нідерландах також спостерігається зростання випадків цієї інфекції.

“Папугова лихоманка” (орнітоз) передається через контакт з інфікованими птахами або їхніми відходами, і це є основним способом зараження людини. Симптоми у хворих зазвичай проявляються через 5-14 днів після контакту з інфікованим птахом і можуть включати головний біль, м’язовий біль, кашель, лихоманку та озноб. Лікування зазвичай здійснюється за допомогою антибіотиків, інфекція рідко призводить до летальних випадків, за умови своєчасного виявлення та лікування.

____________________________________________________

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *