ЯК У ЖМЕРИНСЬКОМУ ВІЙСЬККОМАТІ «БРОНЮВАЛИ» ПРОРОСІЙСЬКОГО ДЕПУТАТА, ЗАМОВНИКА ВБИВСТВА

Боротьба з корупцією Війна Вінничина Кримінал

Речники Офісу Генпрокурора та ДБР повідомили про оголошення підозр голові військово-лікарської комісії Жмеринського РТЦК та СП, директору та двом лікарям комунального некомерційного підприємства «Жмеринський медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» у сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 КК України). Медики визнали непридатним колишнього депутата Жмеринської міськради, підозрюваного у замовному вбивстві, що могло йому дати змогу втекти за кордон. Самому колишньому депутату повідомлено про підозру у використанні завідомо підробленого документа (ч. 4 ст. 358 КК України).

Прес-служби прокуратури та ДБР прізвища фігурантів криміналу не називають, але не важко здогадатись про кого йде мова, бо навіть у Жмеринці організація замовних вбивств відбувається не кожного року.

Цироз печінки

Колишній депутат Жмеринської міськради від забороненої «Опозиційної платформи – за життя» Віктор Жеребнюк, вочевидь, мав намір скористатися фальшивими медичними документами не тільки для того, щоб уникнути військового обліку, а ще й заради можливості втекти за кордон. Бо звинувачувався у організації вбивства свого колеги-депутата.

У січні 2023 р. Віктора Жеребнюка, на той час ще депутата Жмеринської міськради, військово-лікарська комісія Жмеринського РТЦК та СП визнала інвалідом, тобто непридатним до військової служби, спираючись на висновок сімейного лікаря про цироз печінки. Діагноз було встановлено без належних клінічних, лабораторних та інструментальних досліджень – лише на основі документів, які нібито надав сам пацієнт. На основі рішення військово-лікарської комісії його виключили з обліку військовозобов’язаних, що дало йому змогу залишати країну. З відповідною довідкою Жеребнюк навіть виїжджав до Польщі (ще до повідомлення йому про підозру в замовному вбивстві).

Ситуація змінилася після початку розслідування замовного вбивства, в ході якого було проведено судово-медичну експертизу, яка встановила, що у Жеребнюка немає ніякого захворювання печінки, що могло б обґрунтувати діагноз цирозу. На підставі цього рішення Центральна військово-лікарська комісія ЗСУ анулювала постанову Жмеринського РТЦК, що означало втрату статусу непридатності до служби для Жеребнюка.

Відповідно до ч. 4 ст. 358 КК України, екс-депутату було повідомлено про підозру у використанні завідомо підроблених документів. Максимальне покарання, яке йому загрожує за цією статтею, – до двох років обмеження волі. Разом із Жеребнюком про підозру повідомлено також керівнику військово-лікарської комісії Жмеринського районного територіального центру комплектування, директору комунального некомерційного підприємства «Жмеринський медичний центр первинної медико-санітарної допомоги»та двом лікарям. Їх звинувачують у сприянні незаконному переправленню осіб через кордон шляхом підробки документів, організованим у складі групи осіб. За цією статтею кожен з підозрюваних може отримати до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади.

Згідно з інформацією аналітичної платформи YouControl, з вересня 2021 р. комунальне некомерційне підприємство «Жмеринський медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» Жмеринської міськради очолює Олександр Султанов, який двічі невдало болотувався до Жмеринської міськради – у 2015 р. – від партії «ВО «Батьківщина», а у 2020 р. – від партії «Сила і честь».

Клан Жеребнюків

Віктор Жеребнюк – син іншого Віктора Жеребнюка, колишнього депутата Верховної Ради від Партії регіонів (2012-2014 рр.), колишнього міського голови Жмеринки (1998-2002 і 2006-2010 рр.), колишнього голови Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації (2010-2012 рр.). У 2020 р. Жеребнюк-старший завів у Жмеринську міськраду від проросійської партії «Опозиційної платформи – за життя» цілий сімейний алан, депутатські мандати отримали він сам та його син Віктор і дочка Анна.

Потім, у березні 2023 р. всі депутати Жмеринської міськради від «Опозиційної платформи – за життя» (Анна Жеребнюк, два Віктора Жеребнюка, Володимир Слободянюк та Валерій Кушер написали заяви про складання повноважень. Проте Жеребнюк-старший досі числиться депутатом, хоча відомо, що після початку повномасштабної війни він виїхав з України та фактично не виконує депутатські обов’язки.

Віктор Жеребнюк (зліва) та його батько Віктор Жеребнюк (справа)

Замовне вбивство

За версією правоохоронців, протистояння у Жмеринській міськраді між сімейним кланом Жеребнюків та їх колегою Анатолієм Житницьким із партії «ВО «Батьківщина» загострилося через блокування земельних питань. Житницький, член постійної земельної комісії, заважав розгляду питань, пов’язаних із бізнес-інтересами родини Жеребнюків, особливо стосовно відведення земельних ділянок для будівництва. Конфлікт набув серйозного характеру і Жеребнюк-молодший вирішив радикально «вирішити» його, організувавши замовне вбивство Житницького.

Слідство встановило, що Жеребнюк звернувся до посередників, надав їм всю необхідну інформацію про майбутню жертву та доручив знайти виконавців, пропонуючи за це 8,5 тисяч доларів США. У серпні 2023 р. правоохоронцями була проведена спецоперація: оперативники інсценували вбивство, зробили постановочні фотографії, які передали посереднику. Після передачі оплати за злочин Жеребнюка затримали.

Зараз Жеребнюк-молодший перебуває під арештом, судовий процес по обвинувачуванню його у організації закінченого замаху на вбивство, вчиненого з корисливих мотивів на замовлення та ще й в незаконному поводженні із зброєю (ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 15, п. п. 6, 11 ч. 2 ст. 115 та ч. 1 ст. 263 КК України) розпочався у травні 2024 р. у Голосіївському райсуді Києва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *