Народна депутатка від партії «Слуга народу» Ірина Аллахвердієва (нині Кормишкіна) потрапила під слідство НАБУ за підозрою в незаконному збагаченні. Правоохоронці стверджують, що її активи на 20 мільйонів гривень перевищують задекларовані доходи. Про це повідомили прес-служби САП і НАБУ.
Будинок біля Одеси та щедрі «подарунки» від батька
За даними слідства, у 2021-2022 роках Аллахвердієва придбала будинок поблизу Одеси, вартість якого значно перевищує її офіційні доходи. Крім того, вона отримала «подарунки» від батька на загальну суму майже 20 мільйонів гривень, включаючи швейцарський годинник з діамантами. Проте фінансовий стан батька не дає підстав вважати, що він міг зробити такі щедрі подарунки.
Нікому невідома «робоча баба»
Про існування Аллахвердієвої широкому загалу стало відомо через сексистський скандал у 2020 році із участю голови фракції «Слуга народу» Давида Арахамії і його заступника Олександра Корнієнка. На оприлюдненому відео депутати нібито обговорювали свою колегу по фракції – Ірину Аллахвердієву. На відео чутно, як Корнієнко вживав такі фрази, як «піддута, звичайно, трохи», «тон too much», «баба робоча… як корабельна сосна», «до президента заведеш таку і побачиш – він там оху**». Згодом на своїй Facebook-сторінці Олександр Корнієнко заявив, що відео, мовляв, було змонтоване, а фрази вирвані з контексту і стосунку до Ірини Аллахвердієвої не мають, він вибачився перед Аллахвердієвою і сказав, що більша частина розмови стосувалася Тетяни Домбровської, можливої кандидатки в мери Миколаєва від «Слуги народу». Сама ж Аллахвердієва назвала відеоролик «низькопробним брудом» і також заявила про монтаж.
Новий виток скандалу та можливі наслідки
Тепер Аллахвердієвій загрожує кримінальна відповідальність за незаконне збагачення (ст.368-5 ККУ). Покарання за цю статтю передбачає від 5 до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади.
Кримінальне провадження за рішенням суду
Цікаво, що кримінальне провадження щодо Аллахвердієвої було відкрито лише після рішення Вищого антикорупційного суду, який зобов’язав генпрокурора Андрія Костіна розпочати розслідування. Це ще раз підкреслює проблему вибіркового правосуддя в Україні, коли справи проти впливових осіб часто «гальмуються».