Соратнику олігарха Ігоря Коломойського та колишньому співвласнику «Приватбанку» Геннадію Боголюбову не довелося припливати Тису у гідрокостюмі з ризиком втопитись. Він спокійно перетнув український кордон за підробленими документами, як це до нього напередодні оголошення підозри робили майже усі, хто обкрадав Україну в особо великих розмірах.
Боголюбов разом із Коломойським (співвласники бізнес-групи «Приват») три десятиріччя безкарно грабували Україну та українців. Тепер один з двійці (Боголюбов) – втік за кордон, а інший (Коломойський), якому тікати нема куди, бо всюди в світі його заарештують по запиту Мін’юсту США – переховується у люксовому СІЗО, перебуваючи начебто «під слідством» СБУ.
Про те, що Боголюбов накивав п’ятами повідомило видання «Українська правда» з посиланням на власні джерела в Офісі генпрокурора та в бізнесових колах. Раніше інформація про втечу мільярдера з’явилася у соцмережах.
Зазначається, що Боголюбов покинув Україну в ніч на 24 червня 2024 р. поїздом «Київ-Хельм».
Причиною втечі начебто стало те, що БЕБ готує йому підозру по справі «Приватбанку».
Боголюбов виїхав з країни за підробленими документами, але у Польщу в’їхав за особистими. Наразі він перебуває в Австрії.
Також за даними джерел видання «Українська правда», 6 липня 2024 р. взяли під варту прикордонника, який забезпечив Боголюбову «коридор» через кордон.
Геннадію Боголюбову 62 роки, тобто він не підлягає мобілізації та забороні на виїзд з України.
Довідка.
Після націоналізації «Приватбанку» Боголюбов разом з Коломойським стали об’єктами численних юридичних розслідувань, пов’язаних з виведенням коштів з банку та іншими фінансовими махінаціями. У тому чіслі, і за кордоном. Наприклад, 4 грудня 2018 р. суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова.
У той же час, після обрання президентом України Зеленського, Коломойський і Боголюбов неодноразово намагались визнати націоналізації «Приватбанку» незаконною і отримати шаленні компенсації. Зокрема, у листопаді 2020 р. Господарський суд Києва відкрив чергове провадження за позовом колишнього акціонера «Приватбанку» Геннадія Боголюбова по витребуванню акції, що належали йому на момент націоналізації банку. Раніше Боголюбов кілька разів звертався до суду з метою повернути акції «Приватбанку».