ДЕПУТАТ ШАПОВАЛОВ ЗВИНУВАТИВ РУПОР ВІННИЦЬКОЇ ОБЛРАДИ В РОЗПОВСЮДЖЕННІ ФЕЙКІВ

Вінничина Політика

10 листопада 2023 р. на офіційному сайті Вінницької облради з’явилося повідомлення про чергове засідання депутатської робочої групи щодо розгляду питання загибелі риби у Ладижині та будівництва у селі Тростянчик резервуару для зберігання відходів. Сайт Вінницької облради проінформував, що на засіданні робочої групи начебто було «ухвалено рішення про звернення до екологічних організацій ЄС щодо масової загибелі риби на Вінниччині». Але Євген Шаповалов, депутат Вінницької облради і учасник засідання робочої групи, звинуватив офіційний сайт облради у розповсюдженні фейків і оприлюднив незаперечні докази.

Версія сайту облради

На черговому засіданні робочої групи, створеної розпорядженням голови облради для вивчення питання масової загибелі осетрових в Ладижинському водосховищі та дотримання природоохоронного законодавства при будівництва водовідстійника неподалік села Тростянчик під головуванням депутата Сергія Кривешко було ухвалене рішення щодо звернення до екологічних організацій Європейського Союзу про проведення незалежного експертного дослідження обставин та причин, що зумовили мор водних живих ресурсів у Ладижинському водосховищі на початку жовтня 2023 р. Проект звернення має підготувати юридичне управління облради. Крім цього, на засіданні робочої групи ухвалено рішення звернутися до Вінницької облпрокуратури з пропозицією доручити державним органам контролю, а саме Державній екологічній інспекції у Вінницькій області, Головному управлінню Держпродспоживслужби у Вінницькій області, Управлінню Держпраці у Вінницькій області, провести перевірки об’єктів та суб’єктів господарювання, експлуатація чи діяльність яких може спричинити або пов’язана з впливом на довкілля шляхом скидів (викидів) у водні об’єкти, землю та атмосферне повітря токсичних, забруднюючих, небезпечних або шкідливих речовин на відповідність дотримання вимог законодавства.

Слід зазначити, що «офіційна» інформація про «ухвалене рішення» миттєво була підхоплена мережею ресурсів, лояльних до керівництва Вінницької міської та обласної рад.

Рішення, якого не було

Депутат облради Євген Шаповалов вважає, що це інформація про якісь прийняти рішення робочою групою є фейковою.

«Сайт обласної ради продукує фейки. Робоча група жодних звернень не ухвалювала. Ось дивіться. 17 членів робочої групи. 10 присутні на засіданні. «За» проголосували 5 осіб (навіть не більшість від присутніх). Керівник робочої групи оголошує, що рішення не прийнято (відео окремим дописом). На сайті обласної ради ж інформація про прийняті рішення та якісь звернення. Це взагалі як? По першому та другому питанню не проголосувало навіть половина присутніх, не кажучи вже про більшість від загального складу робочої групи (17 осіб). План роботи робочої групи відсутній. Порядок денний надається до розгляду прямо в залі сесійній залі. Тексти звернень які виставлялись на голосування депутатам досі не надані, як і протоколи попередніх засідань. Повна вакханалія та непрофесіоналізм…», – написав Євген Шаповалов на своїй сторінці в соцмережах.

Також, Євген Шаповалов оприлюднив відео голосування робочої групи, на якому її керівник Сергій Кривешко оголошує, що рішення не прийнято.

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *