СУД ЗОБОВ’ЯЗАВ ПРОТОІЄРЕЯ ЦМОКАЛА ОХОРОНЯТИ НАЙСТАРІШИЙ ДЕРЕВ’ЯНИЙ ХРАМ ІЛЛІНЕЧЧИНИ

Вінничина Прокуратура Суд

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду задоволено позов Немирівської окружної прокуратури до релігійної громади про зобов’язання укласти охоронний договір на об’єкт культурної спадщини – Церкву Різдва Богородиці в м. Іллінцях. Про це повідомляє прес-служба Вінницької обласної прокуратури.

Йдеться про культову споруду, збудовану у 1773 році, – одну з небагатьох дерев’яних церков, що збереглися до наших днів. 

У 1991 році рішенням Вінницької обласної Ради церква визнана об’єктом культурної спадщини місцевого значення (пам’ятка архітектури), а у 2017 році наказом Міністерства культури України її занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. 

Набуваючи право колективної власності на вказане нерухоме майно, релігійна громада, в порушення Закону України «Про охорону культурної спадщини», не уклала з відповідним органом охоронний договір, уникнувши таким чином зобов’язання щодо належного утримання пам’ятки, її відновлення та збереження.

З огляду на це, прокуратура у судовому порядку ініціювала забезпечення виконання норми закону.

Після набуття рішенням законної сили контролюватиметься його реальне виконання.

Довідка:

Церква Різдва Богородиці в м. Іллінцях – це дерев’яний храм побудований у 1773 р. у стилі козацького, народного бароко. Також пізніше була змурована дзвіниця поруч із храмом. Із початку свого заснування належала греко-католикам. Після анексії Правобережної України росією у 1793 р., церква стала православною. Вважається одним з найстаріших дерев’яних храмів Іллінеччини. Церквою опікується релігійна громада української православної церкви московського патріархату (УПЦ МП), яку очолює протоієрей Олександр Цмокало. Церква входить до складу утвореної у 1994 р. Тульчинської та Брацлавської єпархії УПЦ МП, котрою керує проросійський колаборант, що підтримав повномасштабне вторгнення рф до України, митрополит Іонафан (Анатолій Єлецких).

___________________________________________

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *