ВІННИЦЬКА МІСЬКРАДА НАДАЛА ЗБАНКРУТІЛОМУ «СІМЕЙНОМУ» ПІДПРИЄМСТВУ ДРУГА ГРОЙСМАНА ЧЕРГОВІ МІЛЬЙОНИ

Вінниця Боротьба з корупцією Економіка

26 січня 2024 року на сесії Вінницької міськради депутати проголосували за два рішення, які стосуються підпорядкованого Вінницькій облраді комунального підприємства «Вінницяоблводоканал». Одне з цих рішень набуло широкого розголосу у ЗМІ, інше – чомусь пройшло повз увагу медійників.

Рішення про надання згоди на прийняття з власності облради у комунальну власність міської територіальної громади «Вінницяоблводоканалу» передбачає такі умови:

  • проведення Вінницькою обласною військовою адміністрацією та Вінницькою обласною радою спільно з комунальним підприємством «Вінницяоблводоканал» фінансового аудиту із залученням компетентних міжнародних фінансових організацій уповноважених на проведення відповідних заходів із дотриманням вимог чинного законодавства у даній сфері;
  • погашення усіх видів заборгованості КП «Вінницяоблводоканал» наявної станом на момент прийняття до комунальної власності Вінницької міської територіальної громади;
  • складення комунальним підприємством «Вінницяоблводоканал» розподільчого балансу між підприємством та його відокремленими підрозділами;
  • створення Вінницькою обласною військовою адміністрацією та Вінницькою обласною радою робочої групи для належної підготовки передачі комунального підприємства «Вінницяоблводоканал» у комунальну власність Вінницької міської територіальної громади, із залученням представників профільних департаментів Вінницької міської ради.

В той же час, депутати проголосували за терміновий фінансовий допінг для «Вінницяоблводоканалу» коштом міського бюджету у розмірі 40 млн. грн. Для цього була підкорегована «Програма економічного і соціального розвитку Вінницької міської територіальної громади на 2024 рік».

«З метою недопущення відключення об’єктів комунального підприємства «Вінницяоблводоканал» від енергоживлення через заборгованість за спожиту електроенергію», у новій редакції програми економічного і соціального розвитку Вінницької громади тепер у 2024 році передбачена субвенція з міського бюджету до бюджету Вінницької області в сумі 40 000,0 тис. грн. – на фінансову підтримку «Вінницяоблводоканалу», а саме «на оплату за спожиту електричну енергію, у тому числі її постачання, передачу та розподіл».

Як відомо, «Програма економічного і соціального розвитку Вінницької міської територіальної громади на 2024 рік» була прийнята на заключний у 2023 році сесії міськради – 22 грудня. А напередодні чиновники міськвиконкому без кінця рапортували про свою титанічну працю над виваженим проектом програми розвитку, в якому були настільки враховані усі нагальні потреби, що громадськість міста просто прийшла в захват і двома руками підтримала напрацювання виконкому.

І вже через місяць виявилось, що треба ще 40 млн. грн., аби Вінниця не залишилась без води.

Звісно, можна було б саморекламу чиновників міськвиконкому щодо здатності напрацювати якусь серйозну перспективну програму списати на фахову хворобу професійних окозамилювачів. А щодо схвалення громадськістю – згадати, що це була спеціально навчена громадськість, яка повністю залежна від міської влади.

Але паралельно чомусь згадується колишній віце-прем’єр і нинішній заступник голови Вінницької облради Володимир Кістіон, який є правою рукою «сірого кардинала» Вінниччини Володимира Гройсмана. Бо «Вінницяоблводоканал» – перш за все «викачані» з бюджету сотні мільйонів і пов’язані з цим гучні кримінальні справи.

Колись директора комунального підприємства «Вінницяоблводоканал» Володимира Кістіона Володимир Гройсман зробив заступником міського голови – ще за часів свого мерства у Вінниці. Потім Гройсман перевіз Кістіона і до Києва, сам став прем’єр-міністром, а Кістіон – віце-прем’єром. Після зміни влади на столичних Печерських пагорбах, Кістіон по квоті партії «Українська стратегія Гройсмана» став одним з керівників Вінницької облради. Увесь цей час «сімейне» комунальне підприємство «Вінницяоблводоканал» залишалося під його контролем, «приглядає» за підприємством син Кістіона Дмитро, призначений спочатку на посаду заступника директора, а потім директора підприємства.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *